Teemu Torssosen PS sissiarmeija

Ja maailma pelastuu, Torssonen hahmotteli poliisin mukaan salaista äärioikeistolaista järjestöä. - Teemu Torssonen perustelee nyt HS:lle muistinpanojaan sissiarmeijan sisältävästä järjestöstä ajatukseen maailman pelastamisesta. Pitäisikö ymmärtää perussuomalaisten sisältä kumpuaa joku Lapuan liike IKL:n tapainen ajatus pelastaa Suomi jostain.
Onko Suomi vaarassa kuinka palstan äärioikea siipi selittää tämän, oliko Pekka Kataja uhka joka piti raivata tieltä. Mitä äärioikeiston sisällä kähmitään, Suomen Sisu, Pohjoismainen vastarintaliike, sinimusta, Suomi Ensin mitä näitä lienekään.
12137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Torssonen on oma ihmisensä.
Yksi ihminen ei kykykene määräämään maata, ei maailmaa.
Hyvin harvoin voi yksi kansakaan.
Sanan-vapaus koskee toistaiseksi häntäkin.
Kunnes sanan-vapaus ei koske enää ketään.
Demokratian-Diktatuuri ohjeistaa kaiken.
Demokratia on kadonnut.
Jos eivät ihmiset sitten...?

H.

1Äänestä

Tossonen on oppinut menetelmät Li Anderssonilta
Vainajan lypsäminen

sinulle minulle -menetelmäksi valtion ja verovapaan rahan jakamiseksi poliittisten kähmijöiden perheiden elättämiseen

Myös vainaja on kutsuttu talkoisiin. Vainaja järjestää rahaa komtoimintaan, mitä ne vielä keksivätkään? Kommunisteille "Yhdistys on antanut vaalitukea vuoden 2015 eduskuntavaaleissa istuvalle opetusministeri Jussi Saramolle ja kansanedustaja Kari Uotilalle 3000 euroa kummallekin ""
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0a7a862c-46ee-4785-a709-7f7253d605eb
Anderssonille 6000 euroa antanut yhdistys vaikenee täysin – vainaja hallituksessa, toiminnasta ei merkkejä

Äänestä

Ääriliikkeitä esiinnyy ainoastan perussuomalaisissa ja sen lähipiirissä.

Äänestä
  • Näin on ano 16:48 ja niitten keskinäiset kostoriidat ovat kuin huonoimmasta
    B-luokan elokuvasta.
    Jotain "politiikkaa" ne muka tekevät, mutta eivät taida ymmärtää edes mitä sana politiikka
    tarkoittaa.
    Ainoa politiikan muoto mikä on niille tullut tutuksi on poliittinen rikos.

    Äänestä

Perussuomalaisia pidin vielä Soinin aikaan puolueena, Soinin populismi hädintuskin yhteikunnallisesti sieti puolue nimityksen, Halla-ahon persut kansallismielinen äärioikeisto liike/järjestö oliko fasismi, kansallissosialismi poliittista puolue toimintaa.

Persuista ei tule koskaan poliittisesti joka vaikuttaisi päätöksen tekoon, eduskunnassa voivat vaikuttaa äänestys tulokseen jos ovat samaa mieltä enemmistön kanssa muussa tapauksessa joutuvat tyytymään mitä muut päättävät.

Äänestä
  • Samoin, jotenkuten sieti politiikan kartalla Soinin PS-puoluetta,
    vaikka täyttä populismia sekin oli.
    Se, että nykypersut uskovat joskus olevansa pääministeripuolue kertoo niitten
    täydellisestä ymmärtämättömyydestä mitä politiikkaan(kin) tulee.
    Persut kerää sakan, ne sokeat, johon valhe ja vääristely uppoaa.

    tmm

    Äänestä

pelle linstromin ministeriksi valinnut hubbabubba-soini ulkoministeri myönsi huhtikuussa valvojaisissa ravintola Bottalla, että puolue hävisi sunnuntain kuntavaalit, kun äänistä oli laskettu noin kolme neljäsosaa

sitten hubbabubba esittää arvion 2017
 "En usko, että vaalitulos tästä parissa kuukaudessa oikenee"

Puolueen jäsenmäärä räjähti kasvuun ja näkyi heti gallupeissa

Äänestä
  • Mihin järjestö persut vaikuttaa suomessa, kannatus lisää perseenreikäistä mölinän määrää.

    Äänestä

Vastikään kannattajakorttinsa kokoon saanut Sininen tulevaisuus -puolue piti ensimmäisen puoluekokouksensa Tampereella lauantaina. Puheenjohtajaksi valittiin odotetusti kulttuuri- ja urheiluministeri Sampo Terho.

Aamulla sinisten kansanedustajat olivat tapaamassa kansaa Tammelantorilla. Glögi- ja makkaratarjoilu houkutteli torin vakiokävijöitä pitkäksi jonoksi.

Reunemmalla oli toki sellaisiakin, joille sinisten antimet eivät kelvanneet edes ilmaiseksi. Vanhemman tamperelaismiehen luonnehdinnan mukaan kyseessä on ”keskustan ja kokoomuksen kaltainen patamusta porvaripuolue, jolla ei ole hänelle mitään annettavaa eikä mitään tulevaisuutta”.

Sinisten eduskuntaryhmän puheenjohtaja Simon Elo kertoi Tammelantorilla, että ei halunnut lähteä puheenjohtajakisaan: eduskuntaryhmän luotsaamisessa on hänelle tarpeeksi hommia.

Perinteiseen soinilaiseen tapaan puheenjohtajavaaliin oli etukäteen ilmoittautunut vain yksi ehdokas, Sampo Terho. Vastaehdokkaita ei ilmaantunut myöskään puoluekokouksessa.

Puoluesihteerin paikalle valittiin rovaniemeläinen kansanedustaja Matti Torvinen, joka kampanjoi täysillä vielä aamun toritapahtumassakin. Hän voitti vastaehdokkaansa Pekka M. Sinisalon ja Juha Malmin äänin 120-34-16.

Äänestä

15+%+Suomen+kansasta+on+ulalla+politiikasta.Se+ilmenee+ääriliikeitten+äänestämisenä,+joita+kuuluu+mm.+PS-puolueeseen.Suomen+Sisu,+Ano+T,+Teukka+ja+Immonen,+H-aho+ynnämuut+ovat+heidän+suuria+ihanteitaan.

Äänestä

Toivottavasti jo kuntavaaleissa Persut saavat takkiin. Ei Persujen peli
ole mitään politiikkaa ja henkilötasolla heidän voi laskea luokattomiin.

Äänestä

Pertik värsävi Tor Sosen sinisiin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja maailma pelastuu, Torssonen hahmotteli poliisin mukaan salaista äärioikeistolaista järjestöä. - Teemu Torssonen perustelee nyt HS:lle muistinpanojaan sissiarmeijan sisältävästä järjestöstä ajatukseen maailman pelastamisesta. Pitäisikö ymmärtää perussuomalaisten sisältä kumpuaa joku Lapuan liike IKL:n tapainen ajatus pelastaa Suomi jostain.
Onko Suomi vaarassa kuinka palstan äärioikea siipi selittää tämän, oliko Pekka Kataja uhka joka piti raivata tieltä. Mitä äärioikeiston sisällä kähmitään, Suomen Sisu, Pohjoismainen vastarintaliike, sinimusta, Suomi Ensin mitä näitä lienekään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu