Mistä tämmöisiä persupellejä Suomeen on tupsahtanut ovatko laittomasti tulleet rajan yli?
Mitäs pellejä nämä persut oikein on?
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kun kaupunkikuvaa nykyään katsoo, tulee ulkopuoliselle tarkkailijalle ensimmiseksi mieleen että valkoinen rotu on tullut jostain muualta.
Ja jos tarkkailija seuraa hallituksen touhuja, se tunne voimistuu. Etenkin jos tarkkailija on itse maasta, jossa oma kansa on jotain muuta kuin vain kukkaro josta ammennetaan rahaa mitääntekemättömän loisporukan elättämiseen.
Ehkä aloittaja on samassa luulossa kuin tarkkailija.
Hyvä merkki ! Aloittajan kaltaisilla on oman köörinsä juipit jo niin vähissä, että pitää kysellä juttukavereita perussuomalaisista.
SE on varma merkki siitä, että PS kannatus nousee.
Totta, ensin tulee kiinnostus, sitten riippuvuus, ja sitten jo äänestävät. Aloittaja ehtinee äänestysvalmiuteen sopivasti vaaleihin mennessä😉
Persuille tulee vielä stop merkki eteen, niin laittomasti toimivat.
Voi sivua, ihan säälittää tuo pakkomielteesi persuihin.
Saatko päivääkään olla ilman, että heitä miettisit?😆😅😂
turistit salakuljettaneet köntissä.
hirmuinen asia
Ovat oikeita suomalaisia verojamaksavia ihmisiä, toisin kuin sinä ja sukulaisesi.
Pekan nektaria jörnitään Berliinissä.
Esi-isäni tupsahti tänne ainakin 1600-luvulta asti, on todisteet sukupuusta, eli sieltä on tämä persu kotoisin.
Päivän vitsi! HAHAH.
Laittomasti rajan yli tulleethan ovat haluttua porukkaa joiden poistuminen maasta yritetään estää kaikin keinoin. Eli mikä tässä nyt on propleema jos persut sattuisi olemaan laittomasti rajan yli tulleita?
EU:ko toimiva turvallisuusyhteisö??? … Pikemminkin toimiva tartuntatauti-, lapsenraiskaus-, huumeidenvälitys-, rikollisuus- ja sosiaalihuijausyhteisö mamuille ja matuille!!! Suomi on hyvä maa kaikille maailman sosiaalihuijareille ja rikollisille. EU takaa haittojen vapaan liikkuvuuden ja rahakkaat mamubisnekset kansalaisten laskuun, koska tyhmät hallitukset sallivat rahan ja kansalaisuuksien ilmaisjakelun eivätkä ymmärrä suojella omia rajojaan.