Sympatiaa maskittomuudelle

Anonyymi

Kaikki eivät voi käyttää maskia !

– Ei pitäisi heti ajatella, että ihminen on välinpitämätön jos ei käytä maskia, vaan että siellä voi olla joku muu syy.

Suomessa maskin käyttö perustuu suosituksiin.Allergia-, iho- ja astmaliiton asiantuntijan Kaisa Toikon mukaan vaikea tai oireileva astma voi estää maskin käyttämisen.


https://www.tsl.fi/ajankohtaista/kaikki-eivat-voi-kayttaa-maskia.html

4

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käyttäköön sitten visiiriä.

      • Anonyymi

        suojaako se mitään ? yhtä tyhjän kanssa


      • Anonyymi kirjoitti:

        suojaako se mitään ? yhtä tyhjän kanssa

        Ehkä ei, mutta se osoittaa että ottaa koronan kuitenkin tosissaan. Ei tarvitse selitellä maskittomuuttaan astmalla eikä varsinkaan psyykkisillä syillä, joita monella tuntuu olevan.


      • Anonyymi
        minä_uskon kirjoitti:

        Ehkä ei, mutta se osoittaa että ottaa koronan kuitenkin tosissaan. Ei tarvitse selitellä maskittomuuttaan astmalla eikä varsinkaan psyykkisillä syillä, joita monella tuntuu olevan.

        suurin osa maskittomista ottaa koronan ´´tosisissaan´´niinkuin tuossa linkin uutisessa kerrottiin.luitko sitä edes ? tai tajusitko mitään ,,ainakin kovin syyllistät maskittomia! tuskin maskittomuutta tarttee selitellä mitenkään,sen käyttöhän on täysin vapaaehtoista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      114
      2758
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      29
      1351
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      103
      1207
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1007
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      997
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      968
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      56
      865
    8. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      40
      688
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      683
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      632
    Aihe