Somaleiden hiilijalanjälki.

Pohdin että olisiko tämä pitänyt laittaa ilmastonmuutospalstalle vai tänne ?!

Somaleiden hiilijälki on kotimaassaan hyvin vaatimaton mutta nyt heitä on roudattu tänne kymmeniä tuhansia jossa he saastuttavat satakertaisesti. Lämmitys, kodinkoneet, autot ja lennot kotimaan lomille; kaikki nämä olisivat pois jos olisivat pysyneet kotimaassaan.
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tähän lisätään vielä muutama kymmen tuhat lätyn kääntäjää ja kamelikuskia. Mutta hommahan korjaantuu sillä, että lisätään valkonaaman autoilun hintaa niin kaikki taas näyttää niin vihreältä....

Äänestä

Ja epäsuora hiilijälki sisältää tulkit avustajat oikeusistuimet vankilat ... joita nectyöllistävät

Äänestä

Vihreät ovat aivan s**tanan tyhmiä! Suosituin puolue Helsingissä, mikä kertookin paljon sen asukkaista.

Äänestä

Türkish Airlines kertoi taannoin, että lentoreitti HEL-IST-MGQ-HEL on heidän kannattavin reittinsä.

Äänestä
  • Onko mgq Mogadishu?

    Mussolinin arkkitehtien rakennuttama hienoin kaupunki Afrikassa jonka muslimittuhosivat kivikasaksi

    Äänestä

Tietysti somalit jättävät mustia jalanjälkiä.

Äänestä
  • Pimeys on sommaleissa vallitsevaa mitä vielä levittävätkin
    - ovat kaiken pahhan takana ja valein vielä
    - miten kauvan ovat pystyneet valein elämään olemaaan muuta tekemättä

    Äänestä

mitä tarkoittaa siis hilineutraalisuus?

entä jos

Äänestä
  • Sitähän se - ettei suomalaisen piä muitten hiilijälkiä kustantaa
    - kustantakoon kukin omat jälkesä ja sitäkautten veks SUOMESTAMME

    Äänestä

Jokas päivä on näillä ryöstöpäivä
- elikkä ilmais oloillaan NS::: ryöstävät suomen vähempiosaiselta leivän

Äänestä

Vihreät ovat TUPLApettureita!

Puolue esittää olevansa vihreä vaikka sehän on selvästi vain punainen.

Ja esittää olevansa ekologinen vaikka toimii täysin päinvastoin.

Tuota nilkkipuoluetta ännestävien täytyy olla joko idiootteja tai kieroutuneita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


martta98 kirjoitti:

Pohdin että olisiko tämä pitänyt laittaa ilmastonmuutospalstalle vai tänne ?!

Somaleiden hiilijälki on kotimaassaan hyvin vaatimaton mutta nyt heitä on roudattu tänne kymmeniä tuhansia jossa he saastuttavat satakertaisesti. Lämmitys, kodinkoneet, autot ja lennot kotimaan lomille; kaikki nämä olisivat pois jos olisivat pysyneet kotimaassaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu