Persu Vilhelm Junnila töppäsi. Hän levitti perätöntä vihjausta, että Al-Holin pakolaisia olusi lennätetty suomeen. Kun älämölö oli noussut, selitteli hän muka vain kysyneensä asiaa.
Ensinnäkin hänen selityksensä oli huono.
Toiseksi jokainen, jolla on toimivat aivot, selvittää asian ennen kuin julkaisee sen.
Kolmanneksi kenelläkään viranomaisella ei ole velvollisuutta käydä some-keskustelua jonkun Junnilan kanssa, tai edes lukea hänen sepustuksiaan.
Siis onko kyse julkisuuden kipeydestä, vai ymmärryksestä?
Taas persu nolasi itsensä!
0
116
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1541519
- 104921
- 75743
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16595ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40527Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45478Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476- 26419
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185412