Veikkauksen virhe mainoksessa

Anonyymi

Oletteko huomanneet Veikkauksen pelitositteissa mainoksia?

Pelasin tänään sunnuntaina 28.02.2021 Pitkävetoa ja Veikkauksen pelitositteen mainoskentässä luki seuraavasti:

"30 000 euroa Bonusrahaa maanantain Futisvakiossa. Real Madrid iso suosikki."

Otin yhteyttä Veikkaukseen ja kysyin, onko maanantain Futisvakiossa todellakin Bonusrahaa jaossa? Huomautin, että 30 000 euroa tulisi olla jaossa maanantain Monivedossa.

Asiakaspalvelija kertoi, että olen löytänyt virheen: Pelitositteen mainoskentässä tulisi mainostaa 30 000 euroa ja maanantai illan Monivetoa.

Siispä, tulisiko Veikkauksen lisätä Bonusraha myös maanantai-illan Futisvakioon, koska on niin mainostanut?

On mahdollista, että jotkut henkilöt ovat tarttuneet virheelliseen mainokseen ja tehneet tavallista suuremman järjestelmän Futisvakioon Bonusrahan toivossa.

Sana on vapaa.

1

1103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Veikkauksen on helppo vedota inhimilliseen virheeseen ja liueta tilanteesta. Koskaan ennenkään ei ole maanantain vakioissa bonuksia jaettu, koska se kerää huomiota ja vaihtoa niin surkean vähän. Monivedoissa taas saattaa hyvinkin usein olla bonuksia jos päivään osuu joidenkin maailman ykkösjoukkuiden (Juve, Real, etc) pelejä ja monopoli haluaa kerätä irtokolikot ihmisten taskuista henkiläkunnan lomakassaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1686
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      271
      1584
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      285
      1343
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1282
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      905
    6. 66
      874
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      66
      863
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      46
      861
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      841
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      818
    Aihe