Oletteko huomanneet Veikkauksen pelitositteissa mainoksia?
Pelasin tänään sunnuntaina 28.02.2021 Pitkävetoa ja Veikkauksen pelitositteen mainoskentässä luki seuraavasti:
"30 000 euroa Bonusrahaa maanantain Futisvakiossa. Real Madrid iso suosikki."
Otin yhteyttä Veikkaukseen ja kysyin, onko maanantain Futisvakiossa todellakin Bonusrahaa jaossa? Huomautin, että 30 000 euroa tulisi olla jaossa maanantain Monivedossa.
Asiakaspalvelija kertoi, että olen löytänyt virheen: Pelitositteen mainoskentässä tulisi mainostaa 30 000 euroa ja maanantai illan Monivetoa.
Siispä, tulisiko Veikkauksen lisätä Bonusraha myös maanantai-illan Futisvakioon, koska on niin mainostanut?
On mahdollista, että jotkut henkilöt ovat tarttuneet virheelliseen mainokseen ja tehneet tavallista suuremman järjestelmän Futisvakioon Bonusrahan toivossa.
Sana on vapaa.
Veikkauksen virhe mainoksessa
Anonyymi
1
1228
Vastaukset
- Anonyymi
Veikkauksen on helppo vedota inhimilliseen virheeseen ja liueta tilanteesta. Koskaan ennenkään ei ole maanantain vakioissa bonuksia jaettu, koska se kerää huomiota ja vaihtoa niin surkean vähän. Monivedoissa taas saattaa hyvinkin usein olla bonuksia jos päivään osuu joidenkin maailman ykkösjoukkuiden (Juve, Real, etc) pelejä ja monopoli haluaa kerätä irtokolikot ihmisten taskuista henkiläkunnan lomakassaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt333004Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431511Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19961Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32939Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22918- 56914
Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37830Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36793Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173783- 48699