Kävikös muilla tänään mies ja nainen illalla ovella tarjoamassa jotain paloturvallisuus juttuja. Ois pitäny vielä puh numeroki antaa. Huijareita varmaa
Kaupustelijat vilppulassa
13
405
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikkee se roskasakki keksii...mutta se onkin niiden työtä.Ihmisten kusetus.Oliko valtaväestöä kuitenkin?
- Anonyymi
Joo ihan valtaväestöä
- Anonyymi
Hui kauheeta, varmaan sait hirveät traumat?
- Anonyymi
Juu sain nii pirusti. Tarvi perkele illalla 8 aikaa tulla oville koputtelemaan. Mistä sitä eka tietää mitä huijareita liikkuu
- Anonyymi
Siinä taas mänttiläläisen mäntti kommentti...joku vanhus tms.päästää sisälle ymmärtämättömyyttään ja hups rahat lähtee ja ehkä henki.Siitä voi tulla isot traumat asianosaiselle/omaiselle.Joko olet tuhlannut eilen tulleen pääeläkkeen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä taas mänttiläläisen mäntti kommentti...joku vanhus tms.päästää sisälle ymmärtämättömyyttään ja hups rahat lähtee ja ehkä henki.Siitä voi tulla isot traumat asianosaiselle/omaiselle.Joko olet tuhlannut eilen tulleen pääeläkkeen?
Joo oon, oon niin pirun sekasi, että maksavat niin hyvin että kannattaa olla pollalomalla ja tehdä pimeitä töitä👌Mites ite, joko oot hankkinut elämän ja keksinyt muutakin tekemistä kun roikkua keskustelusivuilla pätemässä?
- Anonyymi
Kodin hälytysjärjestelmiä myydään ovelta ovelle -tyylillä. Käyvät esittelemässä ja jos olet kiinnostunut, varaavat ajan ja joillain on se systeemi, että asentavat kokeeksi:) Ei sitä sitten kai pois enää antaisi:) Ei syytä huoleen, mun mielestä!
- Anonyymi
Ei muuta kun kaikki kannattaa päästää kotiinsa pyöriin vaikka yöllä.Ei syytä huoleen kellään!Turhaan ne lehdissä ja poliisien sivuilla mokomasta varottelee.Keksittyjä juttuja.
- Anonyymi
Varmaan kamerakin löytyy järjestelmästä? Millä pääset itsekin katselemaan. Toki pääsy myös on myös kaiken maailman ovelta ovelle kaupustelijoilla on mahdollisesti pääsy myös katsomaan kameraa. Täytyyhän niiden tietää toimiiko tuote asiakkaalla kuten pitää.
Tai ehkä ne jättää mainitsematta, että järjestelmässä on myös kamera silleen helpompi asiakkaankin kannalta. Ettei turhaan stressaa kameroista ja miten niitä käytetään.
Itse näyttäisin niille kaupustelijoille oikean suunnan ja se suunta ei ole tulkaa toki sisälle esitteleen juttujanne.
- Anonyymi
Muutenki näin "korona aikana" huijareita liikkuu
- Anonyymi
Netissä,sähköpostissa, puhelimessa ja ovellakin...kyllä saa olla tarkkana tänä päivänä millä asialla kukakin liikkuu ja onko huijari.
- Anonyymi
Joka viikko niitä käy oven takana. Yrittävät päästä sisällekkin ja kiertävät ahkerasti ympäriinsä tienoota.
- Anonyymi
up
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3499359Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat865829Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3635419SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden913804Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33222Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662783Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal722757Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52543Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72478- 1132446