Korona tartunnat Levillä.

Anonyymi

Meenekös uusimaalaisilla talviloma suunnitellusti? Lähetään pohjoseen ja tuodaan brittimuunnos sinnekin, pitäs osata käyttää sitä päätä ilman Thl:än suosituksiakin.
Jos meinaa päähajota siellä kiireen keskellä, niin ei voi sanoa muutakun (voi voi) itseppähän ootte elämäntapanne valinneet.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se mikä tapahtuu Levillä, ei jää Leville.

    • Anonyymi

      Miksi ei Uusimaata suljeta. Nämä muista välinpitämättömät ..... ei ymmärrä mitä hallaa tekevät. Miten johonkin maakuntaan pesiytyy kaikki ...... .

      • Anonyymi

        Moni maakunta on jo siinä vaiheessa että pitäisi laittaa rajat kiinni. Mutta koska koronaa on jo aivan koko maassa, se on turhaa.

        Kyllä ne siellä Levilläkin paikalliset yrittäjät valittaa että etelän lomailijat istuu vaan mökeissään ja syövät matkan varrella kaupoista ostettua ruokaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Moni maakunta on jo siinä vaiheessa että pitäisi laittaa rajat kiinni. Mutta koska koronaa on jo aivan koko maassa, se on turhaa.

        Kyllä ne siellä Levilläkin paikalliset yrittäjät valittaa että etelän lomailijat istuu vaan mökeissään ja syövät matkan varrella kaupoista ostettua ruokaa.

        Eli toisin sanoen etelä-suomalaiset lävistävät suomen halki koronamiekalla.


    • Anonyymi

      Sipilän syy?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      171
      6197
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1724
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1508
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1270
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      932
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      29
      860
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      836
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      789
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      224
      746
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      739
    Aihe