Yksi paikka pysyy samanlaisena koronan suhteen.

Anonyymi

Se on Keskipohjanmaa, olen sieltä kotoisin ja seuraan sen korona tilannetta ja se on ollut lähes koko korona-ajan vain perus tasolla. Ja edelleenkin, vaikka naapureiden alueet loistavat levimisvaiheessa ja punaisena kiihtymisvaiheessa. Mikä tähän mahtanee olla selitys. Ainoa koko Suomen rannikon maakunnista joka pysyy perustasolla jatkuvasti.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007832371.html

3

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiittäkää siitä tunnollisia kanssaihmisiänne. Täällä jokainen osaltaan noudattaa ohjeita. Hallituksen toimilla tilanteeseen ei ole ollut mitään apua.

      • Anonyymi

        Keskipohjanmaata sanotaan "Raamattuvyöhykkeeksi" , siellä rukoillaan paljon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Keskipohjanmaata sanotaan "Raamattuvyöhykkeeksi" , siellä rukoillaan paljon.

        Tää on niin eristäytynyttä ja väväkistä kulmakunta ettei täälä ole edes ihmisiä. Just ja just pääsin viimeksi syksyllä täältä hengissä takaisin stadiin ja hoitoon. Sydän meinasi viimeksicfragata kesken kaiken. Nyt mennyt vähän paremmin sentään. Kiitos asiantuntevan HUS n ja lääketieteen vielä tietenkin. Rätti naamalla täälä hiippaillaan kimuleita vilkuillen vaikka eläkeläinen jo olenkin. Hih!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      206
      11881
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8218
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6293
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      174
      5215
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      56
      4967
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      50
      4508
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4418
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3906
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      82
      3405
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      53
      1937
    Aihe