Yksi paikka pysyy samanlaisena koronan suhteen.

Anonyymi

Se on Keskipohjanmaa, olen sieltä kotoisin ja seuraan sen korona tilannetta ja se on ollut lähes koko korona-ajan vain perus tasolla. Ja edelleenkin, vaikka naapureiden alueet loistavat levimisvaiheessa ja punaisena kiihtymisvaiheessa. Mikä tähän mahtanee olla selitys. Ainoa koko Suomen rannikon maakunnista joka pysyy perustasolla jatkuvasti.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007832371.html

3

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiittäkää siitä tunnollisia kanssaihmisiänne. Täällä jokainen osaltaan noudattaa ohjeita. Hallituksen toimilla tilanteeseen ei ole ollut mitään apua.

      • Anonyymi

        Keskipohjanmaata sanotaan "Raamattuvyöhykkeeksi" , siellä rukoillaan paljon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Keskipohjanmaata sanotaan "Raamattuvyöhykkeeksi" , siellä rukoillaan paljon.

        Tää on niin eristäytynyttä ja väväkistä kulmakunta ettei täälä ole edes ihmisiä. Just ja just pääsin viimeksi syksyllä täältä hengissä takaisin stadiin ja hoitoon. Sydän meinasi viimeksicfragata kesken kaiken. Nyt mennyt vähän paremmin sentään. Kiitos asiantuntevan HUS n ja lääketieteen vielä tietenkin. Rätti naamalla täälä hiippaillaan kimuleita vilkuillen vaikka eläkeläinen jo olenkin. Hih!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      67
      2493
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2157
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2137
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      97
      2097
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      8
      2036
    6. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1885
    7. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      584
      1836
    8. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      1793
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      17
      1657
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1433
    Aihe