Vallitsevasta koronavirustilanteesta johtuen kauppakeskuksessa on maskipakko. Mikäli kasvomaski unohtuu matkasta, voi uuden ostaa useista Itiksen myymälöistä sekä Maskimaateista.
https://www.itis.fi/fi/ajankohtaista/kauppakeskuksessa-maskipakko
Itiksessä maskipakko
14
108
Vastaukset
- Anonyymi
No sentään jotkut uskaltaa määrät maskipakon omistamiinsa myymälöihin.
- Anonyymi
Kiertäkää mieluummin Itis mahdollisimman kaukaa.
- Anonyymi
Juuri näin. Hiljaista tulee olemaan. No kuka kärsii....kauppiaat! Ruokaa voi hakea lähikaupastakin.
- Anonyymi
Paskahousut määrätty RÄTTIPÄIKSI, ihan pakolla ! hu hu mitä muuta on vielä luvassa
- Anonyymi
Rättipääthän eivät juuri käytä maskeja.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16828674/helsingin-itakeskuksessa-maskipakko-valvotaanko-sita#comment-106870088
Eivät ilmeisersti valvo tuota asettamaansa maskipakkoa millään tavalla. Joten tuo on pelkkää oman kilven kiillotusta. - Anonyymi
Jaaha, Itiksestä tuli nyt sitten kantapaikka kauppa-asioinnille. Ainakin siihen asti kun muut tulee perästä.
- Anonyymi
Oletko viimeisen viiden vuoden aikana käynyt katsomassa Itiksessä? Se ei näytä osalta Suomea.
- Anonyymi
Toisilla on pakko, mutta ei kaikilla...
- Anonyymi
Aivan loistavaa! Viimeinkin järki voitti! Siellähän on pitkään ollut kyltti, jossa sanotaan, että THL:n suosituksesta keskuksessa maskipakko. Ikävä kyllä sitä ei ole mitenkään valvottu. Toivottavasti nyt saadaan vartijat oville ja maskittomat asioikoon jossain muualla.
Vielä kun saisivat hienot kahvilat ja oleskelupaikat tyhjennettyä pitkiä 'ruokatuntejaan' viettävistä moniosaajista.
Nykykehityksellä Itis kuolee, kun kantasuomalaiset alkavat lisääntyvässä määrin vaihtaa siistimpiin ja turvallisempiin ostospaikkoihin. Sääli. - Anonyymi
Sieltä saiskin mahtavaa videomatskua kun vartijat menee sönköttämään mamuille, että pistäkäähän pikkuhousunsuojat suun eteen.
- Anonyymi
Uhmaavat lakia, laissa ei ole maskipakkoa.
- Anonyymi
Maahantunkeutujat tekee mitä käsketään tai painuvat omiin maihinsa. Mulle sama, eihän kukaan täysijärkinen mene enää itikseen.
- Anonyymi
Entäpä jos joku piruilija haluaa tehottoman maskin sijaan käyttää tartunnat estävää FFP2-hengityssuojainta ?
Jos kotoa lähtiessä unohtuu, onko S-ryhmän myymälää josta saa (6,90e/10kpl)?
Taisi siellä olla verkkokauppa.com jossa 14,99e/20kpl ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p947253Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576328Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite583683Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293409Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1921911Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171618Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181346- 601343
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11240Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11227