Mitä kirkko julistaa?

Anonyymi

Kirkko nimittäin se luopiokirkko julistaa sanomaa, joka kelpaa sille kansanosalle, joka pimeydessä vaeltaa. Kirkon sanomaa jaetaan kautta maailman, maailmanmielisyydessä, ja sen rakkaudessa. Väärät paimenet ja heihin yhdistynyt kansanosa luulee seisovansa, mutta kauhea on heidän loppunsa oleva. Useiden vuosikymmenien ajan on paatumus kypsyttänyt aikamme ihmisiä,kadotusta varten, eivätkä nämä luopumuksen julistajat kirkossa usko että juuri heidät ensimmäisinä kohtaa Jumalan viha taivaasta. Kaikki jotka ovat kumartaneet antikristusta, joutuvat jo ajassa hirveisiin vaivoihin ja sen jälkeen kun kuolema on ottanut saaliinsa, alkaa loputon ikuisuus ja tuska jota kauheutta en voi kuvailla.

24

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja se siitä. Amen.

    • Ja höpö, höpö.

      • Anonyymi

        Perustele!


    • Anonyymi

      Karavaani kulkee ja rakit räksyttää perässä .Tämän sukupolven fundikset on kohta historiaa niiden jorinoista ei kannata välittää niinhän se on että mitä pienempi rakki sen enempi se räksyttää.

      • Anonyymi

        Sen kirkkokaravaanin perässä sinäkin kuljet kohti loppuasi, eikä sinua kukaan auta kun haiset koirille. Loppu on lähellä rukoile sinäkin vaikka räksyttäen kyllä se karavaanin johtaja itse perkele kuulee sinua iloitsee sielustasi kun saa viedä sinutkin kirkkosaattuessa muiden mukana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sen kirkkokaravaanin perässä sinäkin kuljet kohti loppuasi, eikä sinua kukaan auta kun haiset koirille. Loppu on lähellä rukoile sinäkin vaikka räksyttäen kyllä se karavaanin johtaja itse perkele kuulee sinua iloitsee sielustasi kun saa viedä sinutkin kirkkosaattuessa muiden mukana.

        Sinä palat helvetintulessa omissa tuomioissasi ja eksyttäjälahkosi loppu lähestyy vääjäämättä eikä teitä muista enään kukaan muu kuin saatana kenen koirina saatte jatkossakin räksyttää .

        Mutta me Jeesuksen omat kuljemme taivaan ilossa ja kirkkomme kukoistaa ja vahvistuu vain te fundikset olette kohta saatanan tulijärven mannekiineja sitä samaa mitä isäntännein on samanlaisia rakkikoiria


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinä palat helvetintulessa omissa tuomioissasi ja eksyttäjälahkosi loppu lähestyy vääjäämättä eikä teitä muista enään kukaan muu kuin saatana kenen koirina saatte jatkossakin räksyttää .

        Mutta me Jeesuksen omat kuljemme taivaan ilossa ja kirkkomme kukoistaa ja vahvistuu vain te fundikset olette kohta saatanan tulijärven mannekiineja sitä samaa mitä isäntännein on samanlaisia rakkikoiria

        Itse Saatana käyttää sinua ja muita omiaan noiden tekstien kirjoittamiseen.


    • Anonyymi

      "Kansa, joka pimeydessä vaeltaa näkee suuren valkeuden". Omahyväisyyden farisealaisessa päivänpaisteessa kulkevat jäävät siitä osattomaksi. Ensimmäiset tulevat viimeisiksi jne...

    • Anonyymi

      Luterilainen kirkko ei ole ollut kai koskaan kelvollinen. Luopiokirkko, porttokirkko... Ja Natsi-Saksassa vapaat suunnat kutsuivat sitä juutalaiskirkoksi.

      -a-teisti-

      • Niin tuostahan voisi kirkkolaisena vetää nyt hirveen hyvät vainopisteet.


      • Anonyymi
        Tolkun.Ihminen kirjoitti:

        Niin tuostahan voisi kirkkolaisena vetää nyt hirveen hyvät vainopisteet.

        Kirkkolainen on sinulle kirkon jäsen. Sillä ei ole mitään tekemistä Kristuksen kirkon ja Jeesuksen kanssa.


      • Anonyymi
        Tolkun.Ihminen kirjoitti:

        Niin tuostahan voisi kirkkolaisena vetää nyt hirveen hyvät vainopisteet.

        Syytä ei liene vaikea arvata: kirkko oli änkyröille liian liberaali tuolloinkin. Ja halventavampaa pilkkanimeä ei ollut kuin nimittää kirkkoa juutalaiseksi, olihan antisemitismi aivan hyväksytty osa kristillisyyttä ja aikansa aitouskova sitä tietenkin henkeen ja vereen.

        Takki on kääntynyt toki tässä suhteessa koko kristikunnassa. Kollektiivinen omatunto soimasi ja heräsi holokaustin jälkeen. Mutta noin yleisesti ottaenhan on niin, että tämän päivän konservatiivi on eilisen liberaali.

        -a-teisti-


    • Suomalaisten "usko on puolittunut" 20 vuodessa. Kertoo Seurakuntalainen artikkelissaan.

      Joo joo se on kai sitä eksytystä sanotaan hetken päästä.

      https://www.seurakuntalainen.fi/blogit/suomalaisten-usko-kristinuskon-jumalaan-on-lahes-puolittunut-20-vuodessa/

    • Anonyymi

      Kirkko Suomessa voi hyvin nykyisellään. Olkaa tekin mukana rakentamassa sitä eikä repimässä.

      • Anonyymi

        Suomen tunnustuksellinen kirkko ei ole rikkoneet pappisvalaansa, kuten homokirkkoon kuuluvat luopiot. Siksi ranennetaan ylösnousemuksen ja ylöstempauksen seurakuntaa joka nousee Herraa vastaan pilviin ja roskat poltetaan ettei heistä jää juurta eikä oksaa jäljelle.


      • Anonyymi

        Liberaalit repivät kirkon kahtia vaatimalla kirkkoa luopumaan omasta opistaan ja Raamatusta.


    • Anonyymi

      Kirkko on valehdellut iät ja ajat nyt on vain mitta tullut täyteen.

    • Anonyymi

      Kirkko voi hyvin. Kaikki nykyaikaiset papit ovat päteviä sanan julistajia. Aika on tehnyt tehtävänsä ja kirkko on uudistunut kiitettävällä tavalla.

      • Anonyymi

        Nämä "nykaikaiset" papit eivät julista Jeesuksen evankelimia vaan sosiaalista evankeliumia.


    • Anonyymi

      Toden totta! Aamen!

    • Anonyymi

      "Kirkko nimittäin se luopiokirkko julistaa sanomaa, joka kelpaa sille kansanosalle, joka pimeydessä vaeltaa"

      Eikös kirkko tee silloin tarkoituksensa jos sen sanoma kelpaa kansalle joka pimeydessä vaeltaa (keitä he sitten lienevät) sehän kirkon tehtävä on.

      Jos lahkolaisten sanoma ei kelpaa siinä täytyy olla silloin vikaa ja siinähän onkin paljon vikaa kun kansa lahkoja halveksii ja pitää epäinhimillisenä idiotismina säälien samalla lahkojen uhreja

      • Anonyymi

        Jos sanoma kelpaa pimeässä oleville, se kertoo vain siitä että julistuksessa ei ole valoa eikä mitään toivoa antavaa eli kys eon turhasta humaanisesta lässytyksestä joka ei lääkitse ketään terveeseen suuntaan.


    • Anonyymi

      Luterilaisten pappien unelma on vihervasemmistolainen seurakunta, jossa vihitään homoja ja naiset saa puhua. Sellaisesta ei Raamattu opeta mitään, mutta luterilainen kirkko ei Raamatusta muutenkaan mitään piittaa, koska se seuraa Antikristusta.

    • Anonyymi

      Sellainen unelma on kaukana totuudesta. Kirkko toimii nykyisin hyvin kristillisyyden perusteella. Kirkko on poliittisesti sitoumaton ja se on hyvä asia. Puoluepolitiikka ei kuulu kirkolle. Ihmisten tasavertaisuus on hyvä' ja kannatettava asia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      33
      2192
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      92
      1985
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      88
      1951
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1663
    5. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1607
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      491
      1527
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1504
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      49
      1330
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      76
      1218
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1189
    Aihe