Uskontohuume.

Anonyymi

Olen viimeaikoina tehnyt havainnon, huumeet kuuluvat myös kristillisen kirkon piiriin ainakin Amerikkalaisessa uskonmaailmassa. Näissä uskonnollisissa liikkeissä joiden juuret johtavat yhdysvaltoihin tapahtuu ainakin huumeuskonnottamista psykedeelihallusinaatioiden avulla.

Menneinä vuosikymmeninä menetelmänä on ollut myös erittäin vahva alkoholi johon on sekoitettu tiettyjä epäpuhtauksia. Se on perkeleellinen aine ja mitä harvempi ihminen tietää kuinka se valmistetaan niin sitä parempi, usein valmistus myös epäonnistuu ja siitä tulee tappava myrkky ja kirjoitan tästä vain senverran, että kaikille kotipolttelijoille tulee selväksi ettei sen valmistusta kannata edes yrittää.

Sen kaavatkin on hävitetty internetistä juuri tästä syystä mutta elävien kirjoissa on ollut joskus vanha kylänäijä, joka on kertonut summittaisesti minulle kuinka tuo helvetinaine valmistetaan, hänkään ei halunnut kertoa yksityiskohtaisesti kenellekään kuinka aine on valmistettu, jos kuitenkin alkaa kuulla ääniä tai jopa nähdä harhoja kannattaa psykiatrille mainita mahdollisuudesta, että on tietämättään saanut lasiinsa joltain tuota pilattua alkoholituotetta. Joidenkin epävarmojen lähteiden mukaan Yhdysvalloissakin jossain syrjäseuduilla tuota myrkkyä on käytetty ihmisten uskonnottamiseen. menneinä vuosikymmeninä. En edes kerro julkisella keskustelupalstalla millä nimellä tuota ainetta kutsutaan joissain eri kulttuureissa mitä harvempi siitä enempää tietää sen parempi.

Nykyään kai Jenkkipiireissä käytetään enemmän psykedeelejä ja torajyväthän josta LSD; pääraaka-aine ergotamiini otetaan ovat vuosituhanisa olleet yksi keino jolla ihmiselle on luotu vaikka hengellinenkin hallusinaatio. Yhdysvalloissa on nykyään valtava huumeongelma kaikissa väestöryhmissä ja asiassa vaikuttanee myös se, että huummeet ovat siellä tulleet mukaan myös kristilliseen liikkeeseen, harva heistä tietoisesti näitä aineita käyttää ja se juuri onkin valtava ongelma. Nyt viime syksystä lähtein olen huomannut viitteitä tämän rantautumisesta myös Suomeen.

6

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomeen näyttää rantautuneen todella Amerikkalaistyyppinen kristillisyys jossa ihminen pakotetaan mukaan seurakuntaan erilaisilla painostuskeinoilla. taloussaarrolla. Jopa henkeä uhkailemalla ja henkeä uhkaavia painostuskeinoja käyttämällä. Yleensä pakotettavan rahat pyritään saamaan painostajan haltuun. Rahojen luovuttaminen seurakunnalle todennäköisesti perustuu katolilaiseen perinteeseen anekaupasta, joka lienee jäänyt heidän toimintaansa vaikka Luterilaisesta kirkosta se putsattiin pois jo vuosisatoja sitten. Amerikkalaiset hengellislahkot kaiketi perustuvat tähän perinteeseen. Onko moni jo Suomessa tullut kynityksi säästämistään ja asunnoistaan.

      • Anonyymi

        Niin ja rahat eivät aina mene edes kyseiselle seurakunnalle vaan jonkun ''sielunpaimenen'' taskuun.


      • Anonyymi

        Onko sinulla oikeasti tietoa tällaisesta toiminnasta? Kai olet kertonut tietosi poliisille?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko sinulla oikeasti tietoa tällaisesta toiminnasta? Kai olet kertonut tietosi poliisille?

        Huuhaata.


    • Anonyymi

      Teoritisoidaan ajatuksella, että olisi maailmamme ulkopuolinen sivilisaatio, joka tarvitsisi ruumimme johonkin vain tyhjän ruumiin josta sielu olisi siirtynyt jo johonkin muualle.

      Olkoon tarve vaikka niinkin hyytävä kuin se, että maallinen tomumajamme olisi heidän ruokaansa. Kenties he tarvitsevat muutakin biomassaa ruoaksi kuten vaikka kalaa ja siksi meriämme ylikakalastettaisiin tyhjiin.

      Tosin muita luonnovaroja tarvitsisi verottaa vähemmän, jos he saisivat jokaisen omalla biologisella ajallaan kuolleen ihmisen ruumiin käyttöönsä mutta jostain syystä maailman ihmiset haluavat antaa ruumiita valikoidusti.

      Omien läheisten ruumiit halutaan ennemmin hautaan kuin antaa tarvitsijoille ja heidän puolestaan maailman luonnonvarat saa vaikka kaluta tyhjiin siitä huolimatta, että ruumiita olisi pakko luovuttaa koska oikeastaan ihmiset ovat jotakuinkin pakotettuja siihen tilanteeseen syystä tai toisesta muuten koko planeetta rosvottaisiin. No nämä valikoijat alkavat keksiä mitä älyttömämpiä sääntöjä millä perusteella ruumiiskuormaa valittuja sinne laitetaan.

      Syy voi olla vaikka musiikkimaku, ruokailumieltymykset erilaiset käsitykset seksuaalisuudesta ja seksuaalisuudesta puhuttaessa en tarkoita mitään vahingoittavia ja kanssaihmisille vaarallisia perversioita vaan normaalia seksuaalisuutta johon keksitään mitä ihmeellisempiä sääntöjä. Seksuaalisuus lienisi yksi eniten käytettyjä keinoja asiassa. Säännöt muuttuvat ajanmittaan viiemaikoina on noussut tarkastelun piiriin AIKUISTEN väliset ikäerot seksisuhteissa. Tämäkö olisi uusi keino kerätä ihmisiä ruokakuormaa varksinkin, kun jokaista sääntöä rikkoessa seurauksena olisi kuolemantuomio. Näinhän maailmassa on toimittu jo vuosituhansia ja erilaiset julmurit tietysti myös pyrkivät pilaamaan kanssaihmisensä mielen jotta hän kelpaisi ruumiskuormaan ja voitaisiin tappaa ennenaikojaan. Tästä seuraa kärsimystä, eripuraa ja rikkountuneita ihmiskohtaloita.

      Vaan entäpä, jos kaikka tyhjät ruumiit annetaisiin suoraa jaottelematta ruokakuormaan ihmisen vain yksinkertaisesti kuollessa. Mitä asialla olisi väliä, kun sielu olisi jo poistunut ruumiista omaan soppeensa. Tällaisessa tilanteessa ketään ei tarvitsisi tappaa ja vainota hengiltä mitä mielikuvituksellisempien syiden perusteella koska ruumisvaranto olisi tuolloin laajempi tarvitsevalle taholle ja he saisivat ruumiita paremmin siinä aikatalussa, jossa he niitä tarvitsevat ja maassa vallitsisi rauha tai ainkain elo olisi rauhallisempaa kaikilla.

      • Anonyymi

        Aivan ja tuollainen menettely ajaisi liikkeelle kaikenlaisia saalistajia, jotka väijyisivät toistensa omaisuutta ja säästöjä. Seurakunnista löytyisi henkilöitä, jotka löisivät synnin taakkaa ja jopa likaisivat ihmisten mieliä huumaamalla heitä salaa tajunnanmuuntohuumeilla. Liatun ja syntisen ihmisen mieli sitten katumusprosessissa otetaan seurakuntatoimijan haltuun viimeistään testamentilla ja korppikotka saa mammonasaaliinsa tällä tavalla. Aneuskonnollisuus voisi olla hyvin tuollaisen tilanteen aikaansaama hyväksikäyttö ja ryöstömurhan muoto, herätkää Suomalaiset älkääkä päästäkö tätä maahamme.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      2
      1615
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      105
      1560
    3. Pike surkea

      Pike on surkea
      Ikävä
      14
      1403
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1051
    5. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      221
      1048
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      124
      871
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      826
    8. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      29
      807
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      43
      776
    10. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      9
      770
    Aihe