Joudun asumaan häiriintyneen ihmisen naapurina. Hän yrittää häätää normaaleja tästä pois . Jeesus ohjaa tuo häiriintynyt itse muualleen asumaan!!!
Rukouspyyntö
3
184
Vastaukset
- Anonyymi
Se joka tekee väärin saakoon syövän, aamen.
- Anonyymi
Olisko niin, että se häiriintynyt olis laitettu sinne, teille muille että oppisitte sietämään kaikkia ja kaikenlaisia ihmisiä?
Käytännössä voisit kuitenkin jutella muitten naapureitten kanssa ja keskustella mitä tehdä. Jos mahdollista voisit jutella myös häiriköivän naapurisi kanssa, tai te kaikki yhdessä hänen kanssaan. Eipä tiedä jos vaikka saisitte sovun ja että teistä kaikista tulisi kaverukset vielä.
On intialainen sananparsi: "Jos asut joessa, niin on parasta tulla ystäväksi krokotiilin kanssa". - Anonyymi
Rukoilen sinulle aivokasvainta, mikä tekee sinusta vihannekseen verrattavissa olevan olion. Näin kaikki huolesi poistuu lopullisesti. Eikö ole kivaa.
Mestari Rukoilija. Jumalan paras ystävä ja tuki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748473KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4547657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521623706Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183064Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552845Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442071- 1262066
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211831