Harakka on turha lintu

Niin se on kyllä ministerinäkin. Ei saa yhtikäs mitään aikaan. Puhuu ja puhuu mutta siihen se jää.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Harakka on mukava jätepalvelun hoitaja puutarhassa - sille kelpaa pahentuneetkin ruoanloput.
Naakka sensijaan on yksi haittaperkele.

Äänestä

Puhunut joka haastattelussa jostakin Liikenne 2012 ohjelmasta, joka ratkaisee kaikki liikenteen asiat. Näkis vaan mitä tulee.

Äänestä

Harakan suuret suunnitelmat (propagandaa) toteutuvat 2030 luvulla.
Helppo olla ministerinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin se on kyllä ministerinäkin. Ei saa yhtikäs mitään aikaan. Puhuu ja puhuu mutta siihen se jää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu