Onko kukaan kokeillu veetin tai muun merkkisiä karvanpoistovoiteita? Uskaltaako sitä voidetta laittaa alapäähän?
Veet karvanpoistovoide
Minna
52937
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mä en laittaisi sitä alapäähän. Mulla tuli siitä paha allerginen reaktio jalkoihin. Kirvelyä, kutinaa ja lopulta jalat ihan tulipunaiset ja kipeät muutaman päivän. en suosittele
Veetiähän ei suositella intiimialueille, mutta olen toisinaan käyttänyt sitä, koska sillä saa karvat pois nopeammin ja helpommin kuin höylällä. Minulle aine ei ole aiheuttanut muita ongelmia kuin lievää punotusta palleissa, mutta jatkuvaan käyttöön en sitä kyllä ottaisi.
tietoa, "Kirjoittanut: apua. 12.4.2005 klo 12.19" siinä on tietoa veetistä
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1000000000000005&posting=22000000007813457
Veetin voide sopii ainakin minulla jatkuvaan käyttöön koko häpyalueelle.
Tietysti voidetta pitää varoa menemästä limakavoille. Vaikkakin minulla on todella isot ulkonevat häpyhuulet, niin nekon pystyy sullomaan suojaan isompien huulien väliin käsittelyn ajaksi. Teen käsittelyn n. kerran viikossa, ja iho on jatkuvasti sileän tuntuinen.
Minna?