Vasemmisto nousee, satsattu nuoriin poikiin

Vasemmistoliitto tulee 15 vuoden kuluttua olemaan Suomen suurin puolue, ainakin Turussa.
378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vasemmistoliiton kannatus nousee jatkuvasti ja todella paljon.

Sdp:n kannatus laskee jatkuvasti gallupeista toiseen.

https://yle.fi/uutiset/3-11818183

Äänestä

Vasemmistoliitto seuraavan hallituksen johtoon ja määräys-valtaan,
niin saadaan Vasemmistoliiton vaatimaa politiikkaa.

Äänestä

Veikkaan aloituksessa tarkoitetun myös sellaista paavillista panostusta nuoriin poikiin, jota pormestariksi aikonut turkulainen herrasmies harrasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vasemmistoliitto tulee 15 vuoden kuluttua olemaan Suomen suurin puolue, ainakin Turussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu