Esim. "Trendaavissa keskusteluissa" on joku persu - avaus lähes jatkuvasti, usein jopa kaksi.
Mutta tämähän ei ole persujen itsensä ansiota, vaan vasemmistolaisten jotka uskollisesti 24/7 tekevät näitä persujuttujaan tänne ja muualle. Töissähän nämä tyypit eivät käy, ja juttujensa taso on nollaluokkaa(lapsellisia), mutta kun pitää jostain päästä jauhamaan.
Onneksi olkoon!
Mutta tämähän ei ole persujen itsensä ansiota, vaan vasemmistolaisten jotka uskollisesti 24/7 tekevät näitä persujuttujaan tänne ja muualle. Töissähän nämä tyypit eivät käy, ja juttujensa taso on nollaluokkaa(lapsellisia), mutta kun pitää jostain päästä jauhamaan.
Onneksi olkoon!
Vastaukset 24
Vanhimmat
ViherVasurit ovat paniikissa , älämölö kiihtyy kun kapasiteetti päässä loppuu .
HOHOHOO!!!! Persu puhuu kapasiteetin loppumisesta. HOHOHOO!!!! Varsinainen rakettitieteilijä!!
Siltähän se näyttää.
H.L. Mencken: "Jokaiseen mutkikkaseen ongelmaan on ratkaisu, joka on yksinkertainen, suora, ymmärrettävä ja väärä."
Voisiko populismia tuon paremmin määritellä.
Voi. Ensinnäkin tuo ei määrittele populismia. Toiseksi, populistisin keinoin voidaan huijata kansaa uskomaan väärän ratkaisun olevan oikea. Kolmanneksi, oletko oikeasti noin kujalla, vai vedätkö kujalla olevaa roolia?
Hassua kun viestit pääosin ovat poistettuja. Onko tähän asiaan mitään tolkullista sanottavaa? Oliko se siinä?
Oudoltahan tuo antipersun touhu näyttää ja vaikuttaa. Ei edes tajua, että hänen tajuttomat valheensa persuista, on muutamassa sekunnissa mahdollista todeta valheiksi. Mutta minkäs teet, antipersu on sekaisin, ja varsinkin näin viikonlopun koittaessa, aivan "lennossa" juttuineen. Palsta täyttyy paskoista ja paskoista nostoista. Kai tuo sitten on jonkinlaista terapiaa antipersulle.
Suosituin siksi, koska persujen typeryydessä riittää ihmettelemistä.
Persulit ovat keksineet tyhmyyden ja vastuuttomuuden ikiliikkujan.
Persulla leikkaa yhtä "rivakasti" kuin maali kuivuu.
Persut eivät kykene vastaavaan luovuuteen. Persu ei tee muuta kuin kopioi ja öyhöttää.
Palstapunikki tas ei ole koskaan tehnyt edes töitä, vaan elää pummina.
copypastepersu. Välillä pelkkä copy tai kopsu
PS-palstan tyyppihäiriköllä ei ole älyä. Sen korvaa aggressiot ja muutama valittu copypaste. Sellaisen "keskustelijan" ainoa tuntema tavoite on häiriön aiheuttaminen, minkä lähes kaikista heidän tekemistään avauksista ja kommenteista näkee.
Punikeilla ottaa koville.
Mitä lähemmäksi vaaleja tullaan, sitä vähemmän nukutaan, perussuomalaisia vastaan toimivat trollitehtaat jauhavat 24/7 vasemmisto/vihreiden jatkuvaa epätoivoa, ymmärrän hädän.
paitsi että on sinimustan suuri ihailija.
Pahasti kolahti totuus vasureihin, joiden tyhmyys loistaa heidän kommenteissaaan.
Kyllä paikkansa pitää, "trendaavissa" on jatkuvasti ainakin yksi persuavaus. Vasurit tekee kovasti töitä.
Missä muut puolueet ovat, eikö ne kiinnosta?
Ei tunnu.
Persupalstalla on luotevaa keskustella persuista eikä esim. RKP:sta.
Ja jälleen siihen nousi uusi.
Punikit ovat uskomattoman tyhmiä, muutama elämäntapatyötön vasuri mainostaa jatkuvasti persuja.
Ei päätä eikä häntää.
Monelle tämä on viihdettä. Persu on ihmistyyppi jota on vaikea ymmärtää ja vielä vaikeampi samaistua. Se hivelee uteliaisuutta ja toisaalta herättää huoltakin. Ei siis ihme että keskustelua riittää.
Netti keskusteluissa persuilua voi tutkailla turvallisen etäisyyden päästä ja pitää taukoa kun kyllästyttää. Live-elämässä tuntemieni persujen kanssa ei uskalla ottaa riskiä ja puhua politiikasta, tai paljon muustakaan. On hyvin herkkähipiäistä porukkaa joilla kierrokset nousee nopeasti. Voivat käydä päälle tai vähintään aloittavat mustamaalaamiskampanjan jos et ole samaa mieltä ja öyhötä mukana. On vaan vaikea kompata mielipiteitä joissa ei ole faktaa takana nimeksikään, joiden pointti on itsensä ylentäminen muita alentamalla. Siihen vähän salaliittoteoriaa mausteeksi.