Maahanmuutto on tuonut mukanaan maahamme aivan uudenlaista sanastoa.
Joukkoraiskaus
Terrorismi
Kunniamurha
Tyttölapsien silpomiset
Veitsihyökkäys jne jne
Itse tulisin hyvinkin toimeen ilman noita tiettyyn kulttuuriin kuuluvia tapoja.
nimimerkki lintukoto takaisin
Joukkoraiskaus
Terrorismi
Kunniamurha
Tyttölapsien silpomiset
Veitsihyökkäys jne jne
Itse tulisin hyvinkin toimeen ilman noita tiettyyn kulttuuriin kuuluvia tapoja.
nimimerkki lintukoto takaisin
Vastaukset 30
Vanhimmat
Tuppuraista siteeraten: Vahingollista ajatella ettei uutta sanastoa haluamalla haluta suomeen.
Minullekin kelpaisi ihan hyvin se entisaikojen lintukoto, jossa ei ollut terrorismia tai muita maahanmuuton haittatekijöitä.
Lähinnä noista mainitsemistasi termeistä kiihottuu vain vihervasemmiston kaiken suvaitsevat.
Noin kahdeksankymmentä prosenttia suomalaisista haluaa tuota uutta "kulttuuria".
Niin vankalla kannatuksella sitä myös saamme.
Niinkauan kuin enemmistö kansasta haluaa monikulttuurista rikkautta raiskauksine, ja puukotuksineen, niin se on ok. Sehän demokratiaa, enemmistö päättää miten eletään.
Ongelmaksi se muodostuu, kun enemmistö ei enää halua sitä (se on vain ajan kysymys), mutta tämä rikkaus on jo täällä.
Mitäs sitten tehdään?
Sitä kutsutaan rikastuttamiseksi.
Sekin on sanan uusiokäyttöä sikäli, että ennen sitä käytettiin kaivosteollisuuden yhteydessä.
Ikävä kyllä.
Aikamoinen sanasto.
Sivistysvaltio taantui vieraiden vuoksi ja hinta on kohtuuton.
Miksi näin annettiin tapahtua?
Aikamoista älyllistä epärehellisyyttä.
komukat myi sen ”globalismina”
ja hyödyllinen vihreä suvakki oli tottunut
ehkä jo kotonaan väkivaltaan.
sosiopaatti ja narsisti ei erota
hyvää pahasta
Olisi kannattanut pitää kiinni rauhasta ja koskemattomuudesta.
Sellaista se joukkovalhe, - hysteria on.
Saatiin kertausta viimesotien tapahtumien kehityksestä.
Sitten on vielä tämä positiivinen syrjintä.
https://www.youtube.com/watch?v=r1M6dLAytGk
Vihervasemmiston lemmikit ei opi ihmisten tavoille.
Pahin mahdollinen idioottimaisuus on ollut imaamien päästäminen maahamme. Hehän vastustavat muslimiensa kotouttamista länsimaihin kurkunleikkaamisilla uhaten, eikä yksikään poliitikkomme. PSja kd puolueita lukuunottamatta tajua pierunvertaa koko revohkasta!
Emme me ole tätä halunneet, haloo Helsinki!
https://www.youtube.com/watch?v=h4-BXs3_fPM
Tämä on uutta kuvastoa, luvattua lisäväriä katukuvaan.
Tehosteena aina silloin tällöin verenpunaa.
Eivät nämä ole uudissanoja. Nämä ovat olleet Suomen kielessä lähes niin kauan kuin kirjoitettua kieltä on ollut olemassa.
Matu, mamu, kantis ovat sensijaan uudissanoja. Näitä ei ole edes sanakirjassa.
Sanat eivät ole uudissanoja, koska teotkaan eivät ole uudistekoja.
Mikä yhteys näillä sitten on?
Hyvä, että sanavarasto kasvaa. Olisi kuitenkin myös aika oppia miettimään sanojen sisältöä. Faktaa 1) Suomessa on aina joukkoraiskattu, 2) veitset ovat aina heiluneet 3) mustasukkaisuusmurhat ovat verrattavissa kunniamurhiin (= miehen kunnia vaati) 4) suomalaiset kouluampumiset ovat terrorismia.
Tulihan se suvakin puolustuspuhe sieltä. Onhan ne suomalaisetkin.
Onhan ne suomalaisetkin ajaneet kuorma-autolla väkijoukkoon jne. : )))
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d6634449-061f-41e1-97dd-04fad5b02c08
USA on ylläpitänyt kidutusvankiloita 2000-luvulla 28:ssa maassa. Niiden toimnnan tutkiminen on estetty. Ne Haagin tuomarit, jotka ryhtyivät toimeen saivat niskaansa USAn pakotteet ja tutkimus loppui siihen. Näin toimii läntinen oikeuslaitos jota ohjaa poliittinen voima.
”Huolimatta laajasta kansainvälisestä tuomitsemisesta... Venäjä harjoittaa epävakautta ja pahanlaatuista toimintaa kaikkialla maailmassa, ja monet näistä toiminnoista tapahtuvat lähellä kotiamme” (USA:n Euroopan komentoesikunnan päällikkö, kenr. Tod D. Wolters)
Tulee tämän suhteen mieleen, että kuka on se Venäjää haukkuva trolli S24:ssä, ja kuka se, joka vaatii (S24 nato osiossa) Suomea hankkimaan lukuisista vioistaan tunnetut F-35:t Suomelle?
Kuka levittää "litteä maa" -väitettä salaliittoteoria palstalla?
Kuka vaatii ateismipalstalla ateisteja käännyttämään kristittyjä pois uskostaan, ja muussa tapauksessa valehtelemaan kristityistä?
Kuka sairaanloisen pätemisen intoinen ja muita valehtelijoiksi haukkuva häiritsee keskustelua Historia palstalla haukkuen muita valehtelijoiksi?
Onko Suomessa maksettuja trolleja? Jos, niin mitä loppujen lopuksi on "sananvapaus" ja "vihapuhe"?
Ehkä ihmiset voi kirjotella loputtomiin näillä palstoilla. Pääasia, etteivät nouse, ja tee jotain?
Paluu 80-luvulle olisi paikallaan
Eikös nuo ole näitä jotka on tai oli pohjoisen kaivostyömaalle marssimassa. Juuri kun olivat kokoontuneet mekkaa kohti kaikki maan alla. Niin kaivos ikävä kyllä todellakin . Se kaivos sortui. Syvät osanottoni. Näin muistelisin. Eihän tämä suomessa ole kuvattu.
Tottakai suomalainenkin mies raiskaa.
Matumies vaan raiskaa 17 kertaa todennäköisemmin.
Tällaiset faktat ei paljon suvakkeja kiinnosta.
Kiinnitetään huomio vain suomalaisen tekemisiin.
Suvakin pointti olikin että jos suomalainen raiskaa, niin matukin on oikeutettu samaan.
Sitten vasta kun suomalaismiesten raiskaukset loppuvat on varaa arvostella matujen raiskauksia.
Eli suomalaisten syy, ovat näyttäneet esimerkkiä maan tavoista.
Matti Putkosia on myös heissä.
Niin,+onhan+se+kovin+kurjaa,+että+99%+pilaa+muiden+maineen.
Ei haluta . Tässä ei nyt olla kaukaa viisaita eli suomalaisilla todella naivi käsitys näistä rikastuttajista.
Vihervasemmistoa ei oulun alaikäiseen tyttöön kohdistunut joukkoraiskauskaan paljon hetkauttanut.
Vaan auta armias kun tolkun ihminen tuomitsi nuo teot jyrkästi niin johan vihervasemmiston suvakkiarmeija aloitti armottoman rasismisyyttelyn ja natsikorttien heiluttelun.
Todella ällöttävää porukkaa.
Eihän tällaista kulttuuria suomeen halua kuin vihervasemmisto.
Enää ei ole kyse haittamaahanmuutosta nyt kyse on epidemioitten aiheuttamista kielteisistä vaikutuksista kansaan joka kompensoi myös rasismia. Tuore tapaushan meillä on Iisalmesta missä ihan poliisin asussa ruhjottiin virolainen maahanmuuttaja.