Insinöörejä taas tulossa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomeen-valittiin-viime-vuonna-730-kiintiopakolaista-saapuvat-kolmella-eri-tavalla/8082570#gs.uplgr6
Tyttöhallitus päätti lennättää suomeen 730 kongolaista ja syyrialaista!
36
60
Vastaukset
- Anonyymi
Me olemme rikas kansa ja meillä on varaa.
- Anonyymi
Suomen pakolaiskiintiö on 1050 per vuosi 2021. Vielä voidaan ottaa muutama sata lisääkin.
- Anonyymi
Koronan syytä?😂😂
- Anonyymi
Me tarvitsemme insinöörejä jotka osaavat pitää harjaa kädessä ja viedä roskia pönttöön.
- Anonyymi
Harjaa kädessä? Tarkoititko hammasharjaa. Sekään ei ole niin varmaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Harjaa kädessä? Tarkoititko hammasharjaa. Sekään ei ole niin varmaa.
Ikänsä hampaita harjaamattomat antaa sellaisia kielareita, että lähtee jalat alta. Suomi tytöt tykkää.
- Anonyymi
WC paperin käyttäminen olisi myös suotavaa ettei se korona-tauti pääsisi niin voimakkaasti leviämään esim. ovenkahvoista ja elintarvikkeista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ikänsä hampaita harjaamattomat antaa sellaisia kielareita, että lähtee jalat alta. Suomi tytöt tykkää.
Ja jotkut Suomi-pojatkin.
- Anonyymi
Noista ja ählyistä ei näin vaativaan työhön ole. Ovat enemmänkin yllätyksellisiä nahkanekuttajia.... jännämiehiä suojavärillä. Tyttölapsille kyytiä.
- Anonyymi
Kongossa ruttoa ja ebolaa. Tervetuloa.
https://yle.fi/uutiset/3-5745115- Anonyymi
Lisää hiivavisvaa, ja aggressiivisia virustauteja suomeen. Jee! Kohta koronakin kalpenee pikku flunssaksi uusien tautitulokkaiden myötä. Ja entäpä kun nuo virukset mutatoituvat keskenään? Tauti leviää ja verotus & kaikki mahdolliset maksut kiristyvät. Kyllä kohta on ylijännää elää kantasuomalaisena suomessa.
- Anonyymi
Eli Suomessa on kuin onkin ylimääräistä rahaa.
Hienoa, ei tarvita veron- tai muidenkaan maksujen korotuksia. - Anonyymi
Ja antavat ymmärtää että rajat ovat kiinni ja että on maahantulokielto kun eivät päästä virolaisia työmaalle
- Anonyymi
Suomen julkisen sektorin työntekijöitä, virkamiehiä ja poliitikkoja on karsittava saman verran työttömiksi, jotta taloudella oli mahdollisuus pysyä tasapainossa tai yksityisen sektorin vientiyritysten työntekijämäärää on nettotyön lisääntymisen vuoksi kasvatettava huomattavasti. Valtio ja kunnat eivät saisi enää ottaa lisää velkaa tulijoiden elättämiseksi.
- Anonyymi
Eikö se ollut Kongosta myös, joka kirveellä hakkasi imisiä jokunen vuosi sitten jossakin Oulun suunnalla?
- Anonyymi
Kongossa Italian suurlähettiläskin hoideltiin. Lisää näitä tänne ja saisko niitä Suvi Lindenin ugandalaisia ystäviäkin muutaman neuvottelemaan poliitikkojen kanssa.
- Anonyymi
Nyt ei pieni ihminen jaksa ymmärtää! Täällä lyödään rajoituksia toisensa perään meille suomalaisille, mutta ulkomaalaiset saa vapaasti tulla Suomeen ihan ilman mitään takeita terveydestä. Nyt näitä jopa käydään hakemassa tänne pilvin pimein, eikä takuulla ole mitään varmuutta heidän taustoistaan ja tuskin missään karanteenissa edes joutuvat täällä olemaan, eivätkä he siellä edes pysyisi, vaikka heidät karanteeniin määrättäisikiin.
- Anonyymi
Taustalla ei ole väliä, Suomen passilla muukalaiset pestään putipuhtoisiksi.
- Anonyymi
Bokoharamilaiset sopisi demarien jatkoksi.
Onneksi ei tartte enään osallistua noitten elättämiseen vaan mielummin pysyn saamapuolella , siinä oma kannanotto näihin toimiin.
- Anonyymi
Nämähän voisivat korvata Suomen hallituksen varmaan ovat taas Uber Hyyber lukeneita ydinfyysikoita
- Anonyymi
Ydinfysiikka moniosaajia for you.
https://www.xvideos.com/video61307615/blacked_hot_french_girl_gets_dped_by_two_huge_bbcs_at_party
- Anonyymi
Kongolaisilla on Afrikan isoimmat kullit, siinä syy maahantuontiin.
- Anonyymi
Viidakon tautien musta Jorma voi jäädä viimeiseksi.
- Anonyymi
Kyllähän tänne aina työtävieroksuvia, luku- ja kirjoitustaidottomia näggereitä aina tarvittaan , kysykää vaikka Pekko-pojalta, näitähän täällä riittää...
- Anonyymi
Kongossa ei kumeja tunneta joten syylät ainakin pitäisi tarkistaa.
- Anonyymi
Taas jaellaan eri sortin rikollisille "vapaaksi vankilasta" kortteja.
- Anonyymi
Kiitos siitä vihreille..
- Anonyymi
jee asian ajat saavat töitä samoin käräjäoikeudet
- Anonyymi
Ottakaa puukot pois etteivät tapa niinku RUOTSISA KÄVI
- Anonyymi
Hyvä tuolta on ottaa pois liiat ihmiset, maa pursuaisi muuten yli äyräiden. Nyt on taas tilaa lisääntyä.
- Anonyymi
Kai noissa on jo valmiiksi korona, jotta saadaan sopivaa ainesta maahamme? Tauti senkun leviää hallitsemattomasti, mutta tyttökoplan prioriteettilistalla ykkösenä on edelleen maailman pelastaminen. Hyi!
- Anonyymi
Koronasta tulee sitä afrikkalaista muunnosta.
- Anonyymi
Naurettavan vähän, kun miettii kuinka paljon iloa heistä on yhteiskunnalle sekä monipuolisuuden että kulttuurin kannalta. Pitäisi puhua kymmenistä tuhansista vuosittain, jotta työvoimapula saadaan paikatuksi ja syntyvyys nousuun. Eli toisin sanoen tarvitaan sellainen valtiojohto, joka ei myötäile natseja vaan auttaa hädänalaisia.
- Anonyymi
Minulla oli vielä työssä ollessani Kongolainen kollega. Tosin hän ei ollut kiintiöpakolainen joita Suomi on sitoutunut ottamaan, ihan kuin muutkin maat.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37112375Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635427Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002665Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167910Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271872No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59746