Tutustun ajankäyttöni puitteissa myös kansainvälisten uutistoimistojen tarjontaan ja erot ovat lievästi sanottuna merkittävät.
Kansamme valtaosa katsoo ainoastaan YLEn uutisointeja ja ovat tietysti sen ohjailtavissa. Muutosta on toki pikku hiljaa tapahhtumassa.
RT on maailmanlaajuinen venäläinen uutisjätti joka lähettää maailmalle sellaisia uutisia joista globalistien kommunistiuutiset vaikenevat tyystin.
Tässä pari meillä vaiennettua uutista; näitä on toki satoja. Pistäkää kanava tilaukseen niin saatte tietoa maailman menosta mistä meillä vaietaan.
https://www.youtube.com/watch?v=H0JcjbSi3gw
https://www.youtube.com/watch?v=gRrp_mCFs6k
YLE vs. RT....
6
151
Vastaukset 6
- Anonyymi
Muuta toki venäjälle kun siellä on niin ihanaa.
- Anonyymi
siltä se alkaa tuntua että pitäisi, valtion velkaa on 0.
- Anonyymi
RT on Putinin hallinnon luoma työkalu jolla käydä nykyaikaista sotaa länsimaita vastaa.
- Anonyymi
Montako länsimediaa on jotka hyökkäävät Venäjää vastaan?
1000- 10 000? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Montako länsimediaa on jotka hyökkäävät Venäjää vastaan?
1000- 10 000?Putinin hallinto on itse sanonut median olevan se väline millä sotia käydään ja siksi on myös julistanut ulkomaiden agenteiksi jokaisen toimittajan joka ei ole Moskovan kassarana. RT on tämän mediasodankäynnin lippulaiva jota persutkin lukevat innoissaan sillä sieltä saa lukea vaihtoehtoista totuutta kuten kommunistit Pravdaansa vielä 1980-luvulla.
Moskova saattaa hyvinkin olettaa tuon esittämäsi lukuhaarukan Venäjää vastaan hyökkäävistä toimittajista pitävän paikkansa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putinin hallinto on itse sanonut median olevan se väline millä sotia käydään ja siksi on myös julistanut ulkomaiden agenteiksi jokaisen toimittajan joka ei ole Moskovan kassarana. RT on tämän mediasodankäynnin lippulaiva jota persutkin lukevat innoissaan sillä sieltä saa lukea vaihtoehtoista totuutta kuten kommunistit Pravdaansa vielä 1980-luvulla.
Moskova saattaa hyvinkin olettaa tuon esittämäsi lukuhaarukan Venäjää vastaan hyökkäävistä toimittajista pitävän paikkansa.Ulkomaiset agendit ovad valdaisa uhga Venäjälle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3971602- 1411032
- 661026
- 861014
- 92940
- 94721
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku131698- 45691
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50649En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57634
