ja se on niin toivottaman syvällä, ettei tästä toivuta parilla siirrolla. Korruptio on pahempaa kuin neuvostoliiton kommunismi. Miten saksa toipui natsismista? Neuvostoliitto kommunismista? Hitaasti.
Miten EU fasismi lakkautetaan? Miten turvallisuus palautetaan?
Suomessa on enemmän lääkäreitä kuin koskaan ennen,
niiden laatu on tasolla: nolla, moraali/ etikka tasolla: pakkanen.
Miten EU fasismi lakkautetaan? Miten turvallisuus palautetaan?
Suomessa on enemmän lääkäreitä kuin koskaan ennen,
niiden laatu on tasolla: nolla, moraali/ etikka tasolla: pakkanen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ei ole lääkäripulaa,
lääkäreitä on liikaa, noin 22 000
ja ne kaikki kilpailee työstä.
YTt on käynnissä, eikä sairaalalääkäreiden
toimintaa valvota asiallisesti.
Yksityisellä ei valvota sitäkään vähää.
Lääkäriliitto pitää omiensa puolta,
ihmiset uskoo sokeasti niiden tyrannimaista käytöstä.
Ammattitaidon puutteet peitellään
ylimielisyydellä ja röyhkeydellä.
Eikä niiden esimiehet ole ihan syyttömiä tilanteeseen.
Diagnostiikka, radiologit - korruptio.
Ulkoistetut labrat - korruptio.
Lausuntojen rankat puutteet ja vääristelyt.
Kartelli, tiedonkulun pimitykset,
diagnoosien suoranainen keksiminen ja toisinaan peittely
vakuutusyhtiön korvausten pelossa.
Koko ala on märäntynyt perustuksia myöten.
lääkärit painostaa syömään lääkkeitä että omat tulot kasvaa.
sekin, mutta ne lääkkeet:
z - masennuslääkkeitä krooniseen virtsatietulehdukseen.
Munuaiset voi älähtää aika pian.
z- Punkin pureman aiheuttamaan allergiakohtaukseen
”oireen mukaisesti” verenpainetta alentavaa lääkitystä
ensiavussa
z - masennuslääkkeitä nuorille, normaaliin perhehelvetin aiheuttamaan ahdistukseen.
Että jaksaa taas kuunnella - perhehelvetin jatkumista.
z- taparurmia ei hoideta, kun ei osata, eikä haluta.
Hieroja kuulemma hoitaa ja potilas jumppaa itsensä terveeksi.
Jopa murtumat.
!!!!
Lääkärin ei kannata edes hoitaa tai parantaa mitään.
Tunarointi luo uusia työmahdollisuuksia
kollegalle, hierojille, ”sä luulet vaan hoitajille”, ja 70 muulle sote analyysien ja työryhmien arvioijille.
Julkisen sairaalan osaston ylilääkärin tehtäväksi jää todistaa potilas terveeksi
kaikesta hiolimatta. Eli oikeusmurha.
Kipupoli on - viimeinen pysäkki, kaikkien tunarointien jälkeen.
Ennen bidenin ja pelosin tasoa.
Kipupoli vastaanottaa kaikki hoitovirheet, ja sen tehtävä on äimistellä,
”kaikki muut on jo tehty”...joo kato ei voi muuta.
Kyse on opiaateista, joilla viivytetään hoitoa, siirretään syy- seuraussuhteita eteenpäin.
Ne tekee sitä vuosia - 10 vuotta eteenpäin. Ota rauhottavia...eikö maistu. Muuta ei tule.
Jos syöt JO opiaatteja, eikä katkennut raaja ole edelleenkään parantunut jumpalla,
olet opiaattiriipouvainen - koska et parantunut ihmeen tavalla iteksesi.
Mene MRI kuvaan omalla rahalla, saa pellelausunnon,
ja niitä kuvia julkinen ei suostu katsomaan.
Se laittaa ne opiskelijoiden katsottavaksi.
Joita ei ole edes olemassa.
nuorten ahdistus paranee eksyneet elämässä nuoret puhumaan omasta hädästään.
tarvitsee vaan kuuntelijaa.
On selvää että korruptio on jo sillä tasolla - koskee muuten ihan kaikkea sitä toimintaa millä massoja hallitaan tällä maapalolla - ettei sitä enää pelkästään ihmisvoimin kyetä korjaamaan.
Tarvitaan kipeästi suurempien voimien väliintulo.
Avaus on oikeilla jäljullä - lääkärien ja muiden terveydenhuollon toimijoiden lahjonnasta eli kyllä korruptiosta puhutaan.
Lääketehtaat ovat se suurin lahjusten antaja taho, mutta onko muitakin?
TUHOAMIESTA ei ehkä suoranaisesti voida puhua, mutta nakertaa se uskottavuutta kun asiakkaita eli avun ja lääkärien ja tarpeellisten hoitojen tarvetta korvataan näillä kemiallisilla tavoilla eli lääkityksellä!
Olen osaltani nähnyt joitain tapauksia, joten kantani muodostuu niiden kautta.
Jopa niin vanhusten kohdalla että määrätään kahdenmerkkisiä saman vaikutuksen lääkkeitä ihmiselle jolla ei ole valtaa ja kykyä vaikuttaa jos muutenkaan saamiensa reseptien oikeellisuuden tarkasteluun!
Ei ole ihme jos esim. vanhus on enemmän sairas eli toimintakyvytön ja vaitonainen niiden turhien lääkkeiden antamisen kautta kuin olisi ehkä muuten!
Lääkärien olisi helppoa tarkistaa mitä asiakkaalla on jo nyt käytössään ja tehdä sen mukaan uudet ''määräykset''.
APTEEKIT OVAT TARKEMPIA jopa - ja huomauttavat jopa etteivät suosittele tai sallikaan että jotain samanlaista tai muuten muiden lääkkeiden kanssa yhteensopimatonta myytäisiin asiakkaille - vaikka määräys olisi toisenlainen!
Lääkäreiden velkaantuminen on aikamoinen ansa.
Mikä velkaantuminen?
Sote-herrojen ja poliitikkojen korruptio.
Putosin kellariin muutossani. Makasin liikkumatta yötä vasten. En uskaltanut liikkua lainkaan. Selkäni oli osunut pommisuojan ovenkahvaan. Tunteja ehkä 3- 4 makasin ja kyllästyin kipuuni. joten makuulta huutelin pitkän aikaa säkkipimeässä. Ambulanssi laverilla vei Hus.sairaalaan. Jokin erikoinen sodanaikainen riippumatto pyörityskuvaus rögten tehtiin.Ei muka murtumaa. Enpä uskonut jalat meni alta heti viereisessä wc.ssä. Aamulla voi sitä sinisten morfiiniruiskujen määrää. Jopa wc.hen tuli perään hoitaja hammasharjan välistä suuhun ruiskimaan. Olin siis tosi hädässä. Ja väitin että selkäni on murtunut. Tuli tod. aikaisin sitten Intialainen erikoistuva lääkäri. Alkoi suinpäin käskyttämään päällepukemaan. Ja väitti sen 7 kertaa että minulla on Alaselkään sattunut . Minä sanoin selkeästi että ei kun minulla on pelkästään Yläselkä kovasti kipeä ! Jokin hoitaja leikki siinä fysiöterapeuttia 1.5 minuuttia asettaen eteeni jonkin Eevan tai Kaisan. Kysyin missä minut jatkotutkitaan. Kuulemma terv.keskuksessa. Invataksia vaadin. sain matalimman taksin., mitä olen koskaan nähnyt. Eiköhön kestänyt noin puolituntia siitä ulospääsy .Seuraavana päivänä siskoni vei sinne. Siellä oli onnekseni silloin isompi pyörätuoli aulassa. Ja jokin tarvikejakaja sairaanhoitajan virkaa tekemässä. Tuli sitten aikani oltuani jokin nuori n.s lääkäri. ennen vanhaan hän oisi ollut Kandi. ja niillä oli kokeneempi lääkäri taustalla. Eli en tiennyt että minulle sattui " Kandi " ja juuri 1.5 kk aiemmin jotkin paperit saanut. Kiinnostaisi arvosanansa. Hän palpuloi selkääni joka kerralla. Niitä oli useita ensimmäisen 2kk aikana.Alkuvaiheissa olin toisen lääkärin tutkimana. Hän oli nähnyt minua aimmin käytävillä. Hän oli pot.kertomuksiin kirjoittanut. Jos potilas vielä kin tulee selkänsä kanssa. Sitte pitää Hus.in jatkotutkimuksiin lähete tehdä. Olin taas seuraava päivä tällä kandilla. Ei näköjään lukenut edellisen Lääkärin kirjoitusta. tai ei välittänyt, kuten ei välittänyt siitä että kiljahdin joka kerta murtuneeseen kohtaa vasaralla lyödessään. Ja Hus. Radiologi oli Venäläis niminen. Sekä rintanikama oli taipunut. Sitä tietoa minulle ei annettu. Vaan se näkyy nyt heidän kertomuksista. kuvauksiin pääsin siten n.7 kk viiveellä. Ortobedi totesi. Harmi ettei lähetetty 2kk sisällä tapaturmasta. Olisin kuulemma täysin ennallaa n2kk selkätuella. Nyt kävelen keppienkera kuin pääsiäsnoita . Ja pyörätuoli on loppuelämänseurana yötä päiväisen helkatinmoisen säryn kera. Jonka tunnen vaikka nukahtaisin. Olin n.187 cm lyhenin ehkä 20 cm. Rintanikama 30 astet. vinossa. Kakki nikamat kasassa. Terv.keskuksen pomon mukaan hoidossa ei ollut mitään vikaa ?????? anteeksipyyntöä myös olisin kaivannut. Kun kerran elävältä tapettiin minut . Huom. päästyäni Hus. / Ortobedin käsistä. illalla oli Alexander Barkow tod.näköisesti samasta vammasta NHL.n katsomossa kyseinen selkätuki yllään. Eli ei pelannut vähään aikaan
niillä ei ole suomalaisia radiologeja
ne ”luennat” ostetaan ulkomaan nimisiltä
keikkalaisilta ja ilmeisesti opiskelijoilta.
JA HUOM! radiologi vastaa ainoastaan
lääkärin kysymykseen.
MIKÄ SE KYSYMYS ON?
RTG kuvauskohde päätetään tulkinnan perusteella
- TK lääkäri kirjoittaa ”potilas kipunen” ja
- kuvauspaikan saksalainen radiologi” tulkitsee” lääkärin tekstejä...ja yhdessä hoitajan kanssa päättävät siinä lennossa, potilasta kuulematta mitä ne kuvaa.
Kuulemma ”minimisäteilyn” verran.
Jokainen lääkäri suojelee toisiaan, toisen mokat peitellään,
kanta tiedot paskotaan ihan tunnistamattomaksi.
Sairauksien hoitaminen jää toissijaiseksi.
SE ON KORRUPTIOTA.
Alueella on pyörätuolipotilaita jotka HUS on ”todistanut”
erilaisin ”testein” terveiksi.
Ja miten sen järjestelmän vammauttamat ihmiset asioivat yhtään missään?
Kela ja valuutusyhtiö varmaan kiittää.
Mutta oliko se lääkärin tehtävä todistaa vammautunut ”ei mitään löytynyt”- terveeksi?
Saa olla aika criminal mind, että voi toimia siten.
Tilanne on vähintäänkin saavuttanut oman huippuhetkensä.
Mitä tuollaisella porukalla tekee?
.
Jokaiselle tarjotaan rauhoittavia ja päällimäiseksi jätetään hulluleima.
Katkennut käsi tai jalka muuttuu mielenterveysongelmaksi.
Jopa kela pyytää mielenterveys B lausunnon .
ELI KAIKKI HOTOVIRHEET PEITETÄÄN.
TÄMÄ ON KORRUPTIOTA.
mt lausunto?!
Paras tapa on yksinkertaisesti olla käyttämättä lääkäripalveluja.
Siksi on suorastaan rikollisen ihmeellistä, että sotessa perheministeri ideologiansa vastaisesti pyrkii keinotekoisesti helpottamaan lääkäriin pääsyä, kun pitäisi pyrkiä vaikeuttamaan lääkäriin pääsyä.
Rahat tulisi käyttää korruptoitumattoman ja sairauksien kustannuksella rikastumaan pyrkimättömän vaihtoehtolääketieteen hoitoon pääsyn nopeuttamiseen.
Tlllöin myös apteekkarien rikastuminen estettäisiin, kun kukaan ei ostaisi synteettisiä lääkkeitä vaan käyttäisi terveyskaupan valmisteita.
Soteen pitäisi kirjata pyrkimys estää riistävään lääkäriin pääsy.
Hoitamattomilla tapaturmilla, esim. 10- 15 vuoden kuluessa
vammautetaan aika monta.
400000 ihmistä syö jo erilaisia rauhoittavia, esim. kipuun.
1/ 2 miljoonaa työtöntä
3 miljoonan tulot ovat noin 20 000€/ v.
Julkisen palvelut on romutettu. Kaikkia ajetaan yksityiselle.
Ja huom! NE TERKKALEKURIT ISTUU NYT YKSITYISELLÄ,
MITÄ SE TEKEE SIELLÄ PAREMMIN?
Koko ala on korruption näivettämä.
Juuri näin. Siksi moni edistyksellisesti ajatteleva jättää ennakkoon varaamansa lääkäriajan käyttämättä.
Jos kaikki tekisivät näin , niin lääkäreiltä loppuisi liksat. Mietippä ihan itte.
Tekijät jää kentälle, jos niitä ei poimita esille.
Totta jokainen sana. Olin niin terve kuin tällä elimistollä voi ola mutta sitten menin lääkäriin ja ja kohtasin täydelisen tuhon. Vietiin kaikki. Meni loppukin usko omaan isänmaahan kun valkeni miten täydellisesti kansa on aivopesty mm.hyvään terveydenhoitoon minkä saaminen on yhtä vaikeaa kuin lottovoitto.