Eikö teitä persut yhtään hävetä

https://www.is.fi/politiikka/art-2000007845650.html.
Ettehän te sitä häpeämisentaitoa osaa ja halitse.
Jäämme odottaan mitä tästä Jussi tuumaa, ja puoluesihteeri?.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei hävetä

Äänestä

En kehtaisi persuja naamaa näyttää missään! On niin häpeällistä porukkaa, että tunnen jo myötähäpeää niitä kohtaan 🤮

Äänestä

Nyt vasta näin, eihän se mitään sanonut olin tuominnut aiemmin, mutta eihän tuossa ollutkaan mitään.

Äänestä

Ei tietenkään lypsylehmää ammuta vaan myydään kaupunkilaisille jauhelihana.

Äänestä

Todella törkeää. Mutta niin tyypillistä persuille. On tuttua jo monessa kunnassa-nämä persuvaltuutetut. Tuntuu, että kilpailevat siitä kuka osaa olla tyhmempi ja törkeämpi. Tämä Repo on kyllä todella ala-arvoinen! Jos pitää paikkansa, että on opettaja, niin toivon, että kunnan koululautakunta erottaa heti. Tuollaista ei pidä päästää lähellekään lapsia.
Olen luullut, että meidän kunnan persut on sitä pohjasakkaa, mutta näyttää löytyvän muualtakin. En todellakaan äänestä puoluetta, jolla on noin mielisairaat ehdokkaat!

Äänestä

Ei todellakaan mikään ihme, että moni empii politiikkaan lähtemistä, kun tällainen törkykäytös hyväksytään.

"En pyydä anteeksi puheitani Kiurusta lypsylehmänä. Päinvastoin se oli minun mielestäni todella hyvin sanottu, kun tarkoitus oli kritisoida rahan lypsämistä EU:hun, Ilkka Repo sanoo.

Revon tekstissä tosin ei mainita sanallakaan EU:ta, ja hänen sen yhteydessä jakamansa artikkeli ei käsittele unionin rahoitusta vaan Kiurun roolia koronakriisin hoidossa."

Perussuomalaisten törkeän loukkaavaan puhetyyliin pitäisi tarttua tiukalla kädellä eduskunnan puhemiesten taholta ja sitä mukaa myös kuntapolitiikassa.

Äänestä

Onkos opetushallitus kärryillä tästä haapavetisestä opettajasta?!!
Kyseisen miehen puheet ja mielipiteet eivät saa olla lastemme kasvattajan puheita.

Äänestä

Onneksi kuntavaalit siirrettiin, jotta voidaan seuloa tarkemmin jyvät akanoista.
Tuntuu, että päivä päivältä tulee esiin persujen törkymäisiä ulostuksia ...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.is.fi/politiikka/art-2000007845650.html.
Ettehän te sitä häpeämisentaitoa osaa ja halitse.
Jäämme odottaan mitä tästä Jussi tuumaa, ja puoluesihteeri?.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu