Kisan oikea voittaja on Bolshunov.
Ainut oikea ratkaisu.
Sääntöjen mukaan tietty mahdotonta mutta jos oikeamielisyys on arvossa niin mahdollinen.
Ainut oikea ratkaisu.
Sääntöjen mukaan tietty mahdotonta mutta jos oikeamielisyys on arvossa niin mahdollinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niin siellä Pietarissa ajatellaan , juuri niin kuin venäjä aina tekee syyttää aina joka asiassa muita eikä myönnä mitään.
Eipä myöntäneet suomalaiset eikä Joni Mäki itsekkään kiilaamisvirhettään Lahdessa !
Nämä nykyhiihdoissa ilmenevät loppusuorien kiilaamiset aiheuttavat hyvin raadollisia
loppuratkaisuja joista pitää päästä eroon muuttamalla kilpailut väliaikalähtöisiksi!
Ei ole oikein että kilpailijoiden suoritus on mahdollista pilaantua 49,9 km jälkeen !
Säännöt pitää olla sellaiset että jokaisella kilpaijalla on mahdollisuus kuntonsa edellyttämään maksimaaliseen suoritukseen! Kaikki kilpailtavat matkat, sprintit mukaanlukien väliaikalähtöisiksi !
Itse löi sauvansa rikki iskemällä sen kläbon sukseen - vain pronssia
Tapaus on sääntöjen osalta täysin selvä hylsy Klebolle mutta moraalisesti kulta pitäisi jakaa Bolsun ja Iversenin kesken koska ilman Klebon törkeää kiilamista Bolsu olisi voittanut.
Niin tai Iivo!
Varsinkin siinä tapauksessa Iivo, jos joku osti Iivon suksen liisteröinnin. Ainakaan Iivo ei ollut luvannut niin vahvaa liisterikerrosta laittaa. Iivon mukaan olisi pitänyt olla samat määrät kuin ekassa. Mutta joku meni ja rähmäsi? Eikä kai olisi saanut koko suksiin enää koskea? Oliko Iivo siis ekat ja tokat jo testannut ja osallistunut voiteluun.
Mielestäni koko kisa pitää mitätöidä. Jos toiset lähtee luistavilla suksilla liikkeelle ja yhdelle laitetaan liisteripohjat, niin kyllä siinä epäilyksen herää. Mutta oliko Iivo niin vahva ennakkosuosikki, että joku halusi pelata hänet pois tuolla pelillä?
Se on hiihdossa suksien kanssa pelaaminen verrattavissa formulakisoihin jossa touhutaan monenlaisten renkaiden kanssa! On poutarenkaat ,välikelirenkaat sadekelirankaat ja vielä
eri kovuisia renkaita!