No varmasti yhtä kiirettä lakanoiden välissä kuin valemiehen ja toopen kanssa, eli nelikymppinen nainen käyttää himonsa urheiluun, toopehan on kakkos poikia, marasta en tiedä muuta kuin 10 min niin keakeyttää kisan, syy nesteytys v...ikä tai muuta noloa selitystä, odottakaas vaan, tosi on, näin käy ja sometiimillä pitää kiirettä 😅
Onko Mara vaihtanu näkymättömän irakki roiston Toopeen
Anonyymi
85597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 85
Vanhimmat
Roope huoltaa pyörän ja ottaa kuvia ja mitä kaikkea avustajana puuhaakaan. Kiva ettei Martinan tarvitse olla yksin tuolla.
Martina viidentähden hotelissa ja minä täällä yksin itken elämääni. Toisilla onnea on ja toisilla ei.
Ei kannata itkeä, hoida elämäsi kuntoon. Mutta älä ota mallia tuollaisista feikkiurheilijoista jotka välittävät vain imagostaan ja jopa valehtelvat yrittäessään pitää sitä yllä. Mahtaa olla stressavaa yrittää muistaa mitä kaikkea on valehdellut ja kuitenkin aina jäädä siitä kiinni.
Toivottavasti ei rasvaa ketjuja tummelilla,
Melkoista pelleilyä..Martina on 2 lapsen yh -äiti vanhenee silmissä ja katsokaa vaikka jalkoja melkoiset suonet näkyy. Raskas elämä kyllä näkyy ja siihen päälle rankka urheilu tosin instassa hän usein vetää kuminauhaa edestakaisin. Leikkiä voi aina rikasta tai urheilijaa mutta mikä on todellisuus.
Kakat tulee housuun 😖 mutta onneksi asun hotlassa ja on pyyhkeet kylpärissä puhtaana 🤔
Ei töitä ei asuntoa, mitä pirua minä teen nyt rakkaani istuu vankilassa eikä pysty mua auttaa yhtään.Masentaa ja panikkihäiriö voi iskeä, voi tätä elämää.
Kiva kun on mukavaa 😂😋👍💞
Melkoiset jalat on Martinalla ja todellakaan kaikki ei ole sitä, mikä kuva annetaan somessa.
Rikkaus on hyvin suhteellista ja urheilijaa ei hänestä koskaan tule , harrastelija joka lajissa, mitä tekee, ei sen kummenpaa. Rahakasta elättäjää ei tule saamaan, irtop******kin saa tyytyä siihen, mitä muilta jää.
Jokaisellahan suonet näkyy erilailla,ja jos treenaa niin se verenkiertokin parantuu. Mutta toki ei paksun ihran läpi näy,niinku monella kommentoijalla on jaloissa.
Toope rasvapurkki kätee ja kännykkä tauolle
Eikö Ruotsin komistus tullutkaan Dubaihin?
Pissattaa nyt sit vuorostaan, voi ei ja taas veskiin joudun lähtee tästä sängyn rohjosta.
Olipas taas peräkamari aloitus.
Tarve nimitellä ihmisiä muka hauskoilla nimillä.
Aloittajalla on kaunaa ja pelkoa erilaista seksuaalisuutta kohtaan.
Vihaa selkeästi etnisiä ihmisiä, aloituksen otsikosta päätellen.
Vihaa itsenäisiä, omillaan toimeen tulevia aikuisia naisia.
aloittajan aloitusta komppaa saman ajatusmaailman omistamat ihmiset.
Ihmetellään ihmisen vanhenemista, käsittämättä ollenkaan, että ihan jokainen meistä vanhenee vuosi vuodelta.
kun katsoo muita ketjuun tulleita kommentteja täytyy todeta, huonosti menee ihmisillä
pissa ja kakka jutuista kommentoidaan oikein hymiöiden kera.
säälittäviä omassa surkeassa elämässään rypeviä katkeria ja kaunaisia reppanoita.
Päästään pipiä, ei muuta.
Elämä on ihanaa, kun ei tarvitse olla katkera eikä kade kellekään. Ihana pakkasaamu nyt ulos ylös ja lenkille kaikki kynnelle kykenevät.
Kiitos samoin
Mara kun käyttää äidillisiä otteitaan.niin siinä ura urkeaa
Kyllä on, mutta vahvasti pelkään, että itselläsi ei ole !!!
Kyllä,niin pahoin pipiä ettei itse sitä huomaa.
Hahaa eiköhän reppanat valehtele ammatistaan ja valemiehen seukkaamìsesta, huomion hakua, juna meni jo amfea vetävät exsät tietää totuuden
No ei kuule hänellä ole, mutta me emme sille mitään voi. 😄
Mara kun lyö,ni sen jälkeen lyö kirkonkellot.
Ketjun aloittajasta loistaa anonyymi nettikiusaaja.
Fobioista päätellen vähän vanhempi ihminen.
Käytöstapoja ei ollenkaan.
Toivotavasti saa joltain läheiseltään lahjaksi käytöksen kultaisen käsikirjan.
#minäenkiusaa #seiskiusaus
Joo, varsinainen Hevosmiesten tietotoimisto.
Jospa hänen kulttuurissaan ei arvosteta esim. urheilua eikä hyväksytä erilaista seksuaalisuutta.
Martinan sometiimistä ei saa lausua mielipidettä!
Ei tietenkään, sometiimi yhtä pyhä asia kun koko Marttina.
Varsinkin tuo itsekkyys ja välinpitömättömyys muita kohtaan inhottaa siinä naisessa.Normi ihmisten lait eivät häntä koske🙄
Et ole penaalin terävin kynä
Se on kuulkaas suuren maailman tyyliä että kuntourheilijalla on oma henkilökohtainen kuvaaja-avustaja. Me tavikset vaan nauretaan moiselle elvistelylle mutta Maralle se on kuolemanvakava asia. (=egon pönkitystä)
Toope on Martinan henkilökohtainen avustaja, ..hahahaaaa
Et ole penaalin terävin kynä.
Joka ei ole koskaan urheillut, osaakohan toope ajaa edes pyörällä,ja lenkkarit vääräs jalas
Tais jäädä 25 km kohdalle henkitoreissa patsasteleen aavikolle pyörä pestiin mut mara ei.ei sillä yhtään muumia missään, katos horisontista myrskyn tullen.
Jos on mukana tulkkina? Että rekisteröityminen jne onnistuvat? Missä se ruotsalainen luuhaa? Piti palstan mukaan osallistua myös kisoihin ja nimi osallistujaluettelossa, näin väitettiin.
Ei ole mennyt tämä mies juttu läpi kenellekkään järkevälle, on tullut täälläkin hiljaista.
Keskitytty Sofian asioiden riepomiseen, ja ohessa Stefanin.
Huvittaa, kun S ja S menee hyvin.
Kaivellaan vanhoja asioita, mitkä ei liity tähän päivään.
Kyllä Toope pitää olla tulkkina, eihän Martina muuten pärjäisi. Ei taida ruotsalainen miljonäärimies osallistua kisoihin, tuskin on edes koko Dubaissa. Nyt on sometiimillä jännät paikat, miten hehkutetaan Martinan hyvää sijoitusta, pitää siihen jo etukäteen kirjoittaa käsikirjoitus, sitä varten on Toope, joka sitä nyt kuumeisesti jo miettii.
Jonkun elämä on Seiska ja Hymy ja niiden keskustelupalstat. Sitten tämä joku kuvittelee että oikein sometiimi elää vain häntä varten. Ehkä ei kannattaisi kommentoida koska näyttää siltä että kyseisen henkilön koko elämä on täällä. Kiusa se olisi pienikin kiusa, jättää kommentoimatta.
Miehen nimi on osallistujaluettelossa.
Löytyy jos tietää, ketä hakea.
Tuleeko siis vasta huomenna paikalle vai onko perunut? Jos olisi jo Dubaissa niin Martina näyttäisi stooreissaan vallan toiselta, iloisemmalta. Nyt on aika totinen, vai jännittääkö kisat? Minua ainakin jännittäisi!
Kyllä mies on paikalla.
En minä ainakaan ole nähnyt Martinan missään sanovan tai edes vihjailevan että mies olisi tuolla.
Ei ole mitään miestä. Ettekö pissikset tajua että keski-ikä painaa jo 2 lapsen yh,tä, huomiohuoraamista vaikka valehtelulla että saa langat lehtee, noloa toimintaa todella noloa
Höpö höpö toope,
Onhan Dubaissa paljonkin miehiä, kehtaako tuntemattomat samaan kuvaan,Ei, paitsi allaspoika pienestä tipistä 🤣
Todellakaan en ole toope.
Miksi yleensäkään arvuuttelet täällä, kuka viestit kirjoittaa?
Ja jos tässä joku on toope, se olet sinä.
Mies on kisoissa, sille sinä et voi yhtään mitään vaikka muuta välttäisit.
Ps en ole myöskään roope enkä anne😀
Enkä myöskään sofia. Enkä tietääkseni kuulu kenenkään sometiimiinkään, en myöskään ole martina.
Joten siinä sulle loppupäiväksi puuhaa miettiä kuka olen
hahhaaa.... siellä listassa on monia miesten nimiä, Martina voi valita sieltä yhden, ihan samantekevää kuka se on..
Varmaan mies eri hotellissa että voi rauhassa keskittyä kisaan.
Voi hurja, miten Martinan oletetusta sometiimistä mainitseminen herättää ärhäköitä intohimoja :D
😂😂😂
"Intohimoja ", varsinkin Toopessa, joka sensuellisti mutristaa turbohuulia ja vähän peppua keikuttaa.
Varmaan Martina pärjää ihan hyvin, koska ammattilaisilla on oma sarja näemmä tuolla kisassa. Eli tämä on ”harrastelija”sarja mihin osallistuu? Ainakin näin ymmärsin kun kisan sivuja katsoin. Mutta minua ei saisi kyllä tuonne aaltoihin uimaan ja paahteessa fillaroimaan ja juoksemaan! Eli kunnioitettava teko mielestäni. Rohkea nainen 💪
Ja perjantaille luvattu 35 astetta ja kovaa tuulta! Todella haastavat olosuhteet.
Niin, vain nuo Martinan haukkujat luulee että Martina on ammattiurheilija. Se kai alkoi siitä kun eräs toimittaja sanoi että treenaa KUIN ammattiurheilija. Ammattiurheilijahan on sellainen joka urheilee työkseen ja saa palkkansa siitä.
Eihän Mara mikään ammattiurheilia ole,kunhan keksiny tittelin itselleen,jos tuolla ikää häviää puolimaraton kisassa 60v lähiömuoreille ni eiköhän se kerro kaiken,ei muuta ku kuminauhavetoja instaan ja otsikko minä olen ammattiurheilia Hahaa buahaaa noloa
Lue instassa maran ammatti titteli nii repeet sinäkin naurusta
Anteeksi nyt mutta onko ymmärryksessä jotain häikkää?
Ai niin sinä olit se urheilia 🤣😂🤣😂
Hukkuu aaltoihin kuin suola veteen, tarttis kellunta liivit ja pelastusrenkaan.
Mikä niistä monista Maran ammateista ???? hahhaaaa
Martina harrastaa, ei ole itse sanonut olevansa ammattiurheilija, lehdet kirjoittaa sitä sun tätä.
Osallistujalistalta löytyy vähän ruotsalaisia, yksi niistä vähistä on Börje Andersson. Onko Börje herra B? Hihii.
Täällä väitellään siitä onko Martina ammattiurheilija ja siitä osallistuuko mies kisaan. Martina ei ole missään sanonut että olisi ammattiurheilija eikä ole missään sanonut että mies osallistuisi kisaan.
Kerran väittelin yhden Martina-fanin kanssa siitä, onko Martina ammattiurheilija vai ei. Fani oli kivenkovaan sitä mieltä, että on. Silloin tuli tv:sta jotkut isot urheilukisat ja luettelin tälle fanille useiden oikeiden urheilijoiden nimiä ja kehotin katsomaan tv:sta, jos ei minua usko. Kerroin hänelle myös, että ammattiurheilijan ammattina on urheilla ja että hän saa palkan siitä. Fani ilmoitti, että saahan Martina, nimittäin urheiluasuja ja muuta urheilurekvisiittaa!!!
Siis sinä et tiedä miehestä mitään.
Skitsona stalkkaat osallistujaluetteloa ja arvot nimiä.
Apua, onko tällaisia ihmisiä olemassa... ihan oikeasti🙈
Jos on ruotsalainen miljonäärimies, niin todennäköisesti ei löydy nimeä listasta, mutta kun on mielikuvitusmies niin varmaa on, että nimi löytyy listasta Ali Belhassan....
Päivän paras 😂👏
stalkkasitko lisää, jos etsin seiskan nimeämää miestä, hän ei ole listalla.
siis et tiedä, miehestä kansalaisuutta etkä nimeä.
stalkkaa listaa vielä lisää, arpomalla saatat osua oikeaan
Instan titteli ammattiurheilia ,no ihan sama voihan maran ammatti olla vaikka ammattinyrkkeiliä
Eikös Mara itse kertonut miehen olevan Ruotsissa asuva turkkilainen? Osallistujalistalla on muutama ruotsalainen ja turkkilainen. Jos joku väittää että mies on listalla mutta toisaalta kieltää kaikki ehdotukset herää kysymys a) onko miestä olemassakaan b) kuka valehtelee c) who cares?
Ei ole sanonut itse miehestä kuin että asuu Ruotsissa. Seiska ensin väitti että turkkilainen miljonääri ja sitten myöhemmin väitti että irakilainen. Eikä Martina ole sanonut että mies osallistuu noihin kisoihin. Ja vielä varmuuden vuoksi, Martina ei ole sanonut olevansa ammattiurheilija.
Voi sentään, eikö nyt lempi roihuakaan Dubaissa? Odotin kovasti että Martina ja mies yhdessä kisaavat 😔 Mutta vielä ehtii paikan päälle? Vai onko jo menneen talven lumia tämä suhde? Toivoisin kovasti Martinalle hyvää parisuhdetta kaiken kokemansa jälkeen!
Martinan pitää näyttää helvetin hyvältä Mr. B:n seurassa, joten luultavasti mies tulee, jos tulee, vasta kisojen jälkeen. Ei kai hikeä valuva, rankan urheilusuorituksen suorittanut, näytä helvetin hyvältä😂
Martina näyttää aina helvetin hyvältä kun pukeutuu ja menee dinnerille. Muuten näyttää vain hyvältä.
Puhutaanko yleensä suhteesta, jos on pari hotellipanoa alla? Itse käytin nimitystä lomaromanssi, kun etelän matkoilla öitä paikallisten naisten kanssa vietin. Ei oikein tuo suhde sana ole oikea kuvaamaan, jos muutamia kertoja vuodessa näkee ja asuu eri maassa. Mutta onko Martinaa edes kukaan mies oikeasti rakastellut vuosikaisiin, sitä epäilen vahvasti.
Onko Martina vielä kisojen jälkeen viikon Dubaissa?
Vilkaisin noita Martina-ketjuja ja todellakin huomasin, että isot sakset ovat ahkerilla Martinan sometiimin jäsenillä. Negatiivissävyiset kommentit ovat lähes tyystin hävinneet ja övereitä ylistyslauluja on lisätty. Huoh...
Ainakin tuo mara urheilia kuminauhanvetäjä jaksaa vielä vaahdota.
Se mies on Mr. Bean.
Kyllä sen pitää olla hollow man, eli näkymätön mies, koska mitään havaintoa ei kenelläkään ole siitä koskaan ollut. Pelkästään Martinan puheet ja kaikki tietää miten luotettavia ne on.
Blääh, mä niin odotin että treenaavat komistuksen kanssa yhdessä ennen kisoja. Mutta ehkä huomenna jo miestä näkyy? Toivotaan!!
👍👍👍
Kyllä se mies varmaan on kannustamassa ellei itsekin ole kisaamassa! 💕
Ei ole mitään miestä.