Olen asioinut Ärrällä, ja yrittäjä ml. työntekijät (tai ainakin osa) ei pidä maskia - ainakaan silloin ei ole ollut, kun olen asioinut. Miksi ihmeessä?? Kaikissa muissa kaupoissa ja pikkuputiikeissa myyjillä on maskit, kuten pitääkin olla. Siinähän se räkä roiskuu ja mahd. korona leviää optimaalisesti, kun tiskin takaa, vielä ylemmällä tasolla kuin asiakkaat pärsikitte puhuessa arpojen, leivonnaisten ja minkä tahansa ostoksen päälle. Reissutyössäni missään muualla Suomessa en ole nähnyt vastaavaa asiakaspalvelussa. Muutenkin palvelu on uskomattoman hidasta ja tympeää, poislukien se pidempiakainen työntekijärouva, joka aina jaksaa olla iloinen. Onko yrittäjä oikein antanut määräyksen työntekijöilleen, että "maskeja ette sitten käytä". Only in Ilomantsi.
Vastaukset 13
- Anonyymi
Nyt lopeta tuo musta maalainen.
- Anonyymi
Just joo. Oliko itelläs maski.
- Anonyymi
mikähän katkeruus tällä valittajalla on kioskia vastaan, pysy poissa jos se sinua niin vaivaa, kaikkea ääliöita se leipä elättää.
- Anonyymi
Ei ole minun aikaan räitty ja pärskitty. Hyvä palvelu on ollut.
Kysyitkö miksi et / miksi myyjät ei pidä maskia? - Anonyymi
"Musta_maalainen" :D
- Anonyymi
Huomasin ite saman ku asioin pari viikkoa sitte. Oli kiire bussiin ja yritin ostaan nikotiinituotteita niin eihän se millään meinannut mennä kaaliin, että mitä haluan ja kiire oli. Joku mies siinä kassalla. Eikä ollut maskia. Muuten kyllä Ilomantsin yrittäjillä ja kaupoissa työskentelevillä on ollu niin en ymmärrä miksei sit kioskillakin, lähikontaktissa, ei oo 2m. turvavälejä ees.
- Anonyymi
Pleksi välissä.
- Anonyymi
Voi kamala. Pitää jos pitää. Ei tehdä numeroa. Jos tämä näillä räteillä ois pelastettu niin se ois näkynyt. Ukot käy venäjänpuolella vähän panemassa ja käyttääköhän kaikki edes kondomia? Vauhkoa siitä vaihteeksi.
- Anonyymi
Pitääkös ukkokööri joka kyttää ja rollaa siellä?
- Anonyymi
Vuan nythän se korona-altistus ärrällä oli!
- Anonyymi
Voi pöljä. Suositus, ei pakko. Ja toiset ei pysty terveyden takia pitämään. Tunge se turpa rätti...
- Anonyymi
Myyjät ovat katsoneet TV-ohjelmaa poista maski.
- Anonyymi
Eilen oli maski myyjällä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 52960
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍106913Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust16818Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,4771- 71663
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.2622Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it185584- 56566
- 70546
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24520