Nyky-Suomessa naisilla todellakin paremmat oltavat kuin miehillä

Anonyymi

Mistä johtuu miesten 6-kertaa suurempi itsemurhatodennäköisyys, muusta kuin nyky-Suomessa siitä että naisten elämä on luotu , erilaisten feminististen laki-muunnosten turvin, niin paljon miesten elämiä helpommaksi ,että miehet jotka, kaikkien feministien mukaan ovat muka paremmassa asemassa, todellisuudessa ovat olleet ainakin toisesta maailmansodasta lähtien paljon naisia heikommassa asemassa

Suomalaisessa yhteiskunnassa, tästä kielii muun muassa miesten huomattavasti suurempi syrjääntyneiden/alkoholistien/huumeiden käyttäjien määrä , eli viimeisen 70-vuoden aikana naisten elämä on ollut keskimäärin paljon helpompaa kuin miesten elämä.

Jos jotain nyky-Suomessa pitäisi tehdä , olisi parantaa miesten asemaa, muun muassa Somalialaisten tai Irakilaisten miesten oikeuksien taso olisi paikallaan Suomeen tuoda, kyllä siinä suomalainen mies olisi onnessaan jos saisi edes osan Somali-miehen tai irakilais-miehen oikeuksista. Kun Suomessa mies on saanut tottua lähinnä kynnysmaton asemaan.

1

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noihin itsemurhatilastoihin vaikuttaa luullakseni myös se, että miehillä riittää useammin kantti todella tehdä se. Naisväki sen sijaan sortuu useammin näihin huomiohakuisiin ”itsemurhayrityksiin” tietäen siinä epäonnistuvansa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      540
      6746
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      321
      2516
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      387
      1994
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      127
      1196
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      30
      1132
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      5
      1114
    7. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      84
      952
    8. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      919
    9. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      60
      915
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      40
      789
    Aihe