Helikopteri rahaa

Yhdysvallat jakaa pian kansalaisille shekkejä 1 400 dollarin pankki­talletus koskee jokaista perheen­jäsentä näin tosi isolla kirkolla,Miten olisi Mariini?
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Oiva tukipaketti ratkaisu

Äänestä
  • niin siellä rapakon takana. suomessa, suomalaiset, rittää että saavat nautti mitä muualla ja yksittäis tapauksista,rikkaista ja kauneista. Miten hyvä pääministeri, hoitaakin asiat hyvin, kehua, aatteen puolesta ja laulaa, mitä me joukolla perseaukiiset aikaan saammekaan, tai itkeä, kuin Pohjois- Koreassa, kun se on pakko, ilman rajoituksi, ellei sitten halua työreireille vuosiksi iloitsemaan.

    Äänestä

tämä on pahan edellä ennen myrskyä.

Äänestä

Jollain+gallupilla+selvitettiin+että+37%+menee+osakesijoituksiin.S&P+500+arvioidaan+nousevan+kolme+prosenttia.

Äänestä

Pienyritykset tapetaan, isojen annetaan toimia
ja ihmiset laitetaan riippuvaisiksi
tuista.

Katsokaa isompaa kuvaa.

Suomi olisi myrskyn suojassa itsenäisenä,
omilla rohkeilla päättäjillä.
Nyt puikoissa on kuoret ja EU korruptio on murentanut perustukset.


BigTech on kampittanut kaiken nurin.

Äänestä

rahalla ostetaan ihmisen vapaus.
kun olet velkaa et pysty enää päättämään mistään.

Äänestä

Eikös te jenkit jakanut tonnin jo kerran aiemminkin?

Äänestä

Jos Suomessa jaettaisiin tonni pari kaikille, se varmasti leikkaisi työttömyysturvaa, eläkettä, asumistukea,..

Äänestä

Trump olisi maksanut jokaiselle 2000 rikkaampi mies. Biden lainaa ja maksaa1400.
Mariinilla tilanne on vakava, eikä näe mitään valoa tunnelin päässä moneen vuoteen, kertomansa mukaan.
Marin ei maksa mitään, vaan tulee ottamaan, enempi, verot nousevat ja kaikki hinnat rajusti. Suomalaisilta otetaan pois työpaikat ja tuodaan tilalle maahamuuttajia, toisin, kuin USA palautta pois ja pystytti aidan rajalleen. Suomessa siis jaetaan rahat pakolaisille ja ulkomaille. Valtion yhtiökin Fortum, Saksassa, rahoittaa, atomivoimaloiden alasajon ja samoin, kuin hiilivoimaloiden, Ruotsista saamillaan 30 miljardilla, samoin Venäjällä, rakentaa Venäläisille lämmintä ja sähköä.
Ei veikkonen Suomessa, makseta......ei mitä luvataan, se vappustakaan....ha...haaa. hii.... Marinhan sanoi ei mittään makseta.

Äänestä

Eikös tuo vastikkeeton rahan jakaminen ole vähän persuaatteen vastaista?

Äänestä
  • siis, perseaukiisethan eivät rahalla tee mitää

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    siis, perseaukiisethan eivät rahalla tee mitää

    Joo, perseaukiisethan eivät osaa sijoittaakaan.
    Korkeintaan prosenttijuomiin eli lisätuhoon.

    Äänestä

Niin on surkea tilanne ja surkeammaksi käy. Nuoret, he saavat sitten laittaa talouden kuntoon, ne terveet ja kovasti töitä paiskivat.

Äänestä

Suomessakin viime vuonna jaettiin lintilän johdolla helikopterirahaa 100 miljoonaa.
Rahat jaettiin 100000 euron könteissä kaikenmaailman huutokauppakiskureille, vappupimiöille, meppivaimoille ja konsulttipuljuille niin, että niistä ei ollut mitään hyötyä kellekään muille kuin saajillensa.

Nyt ei sitten löydy rahaa suomalaisen rokotteen kehitystyöhön.

Kepu pettää aina.

Äänestä

Päättäjät eivät oikeesti välitä hevon p- skaa suomalaista köyhistä, helikopterirahaa jaetaan jo ennestään vauraalle eliitin hännystelijöille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Yhdysvallat jakaa pian kansalaisille shekkejä 1 400 dollarin pankki­talletus koskee jokaista perheen­jäsentä näin tosi isolla kirkolla,Miten olisi Mariini?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu