Muistelen että PS:en kehuivat Viron koronatilannetta ja sen hoitoa joskus viime vuonna, sanoivat että kun siellä ei ole maahanmuuttajia niin korona pysyy kurissa.
Olenko nähnyt unta?, vaan onko tämä sittenki totta?.
Olenko nähnyt unta?, vaan onko tämä sittenki totta?.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kyllä se on valitettavasti totta. Korona leviää maasta toiseen, tekee sitten mitä tahansa.
Se oli silloin hyvä. Entä sitten? Hallitus on mokanut tilanteen suomessa
Myös Unkarissa koronatilanne on räjähtänyt silmille.
Mitenkäs siinä noin kävi? Unkari on ollut yksi Euroopan maahanmuuttovastaisimpia maita.
Onko kyseessä Soroksen ja demarien rahoittama salainen operaatio Unkarin tuhoamiseksi? Asia pitänee kysyä Laura Huhtasaarelta?
Afrikasta tulee ebolaa ja HIV:ta. Korona on kiinasta
Soros halunnee tuhota Unkarin ja unkarilaisuuden, ja haluaa tehdä siellä väestönvaihdon koronalla.
Kyllä se tais olla sama uni missä Marin oli Time lehden kannessa ja siinäkin väitettiin että hän on hoitanut Suomen koronatilanteen mallikkaasti!
Kuten on hoitanutkin, vaikka eihän se tietysti yksin Marinin ansiota ole.
No osaatko yhtään yksilöidä että mikä sitten on Marinin ansiota?
Kaikki kehuivat Viron koronan hoitoa, joka oöi itseasiassa täysinsekavaa ja pomppivaa puuhastelua, jopa enemmän kuin meidän hallituksen puuhastelut.
No, oletko nähnyt ?
Persut ovat tai eivät ole jotain, jossain joskus ei koskaan.
Virolaisilla meni hyvin hetken, ennen kuin ulkomailla töissä olevat levittivät siyä virusta niinkoti kuin ulkomailla. Eli Virolaiset toimivat itse, myös kotimaassaan maahanmuuttajina. Se yhdistettynä poukkoilevaan koronapolitiikkaan, jota on ollut tietysti Viron talouden vuoksi pakko sävelellä. Mutta siitä huolimatta, maahanmuuttajien yhteisöt ovat, ja niiden lailla käyttäytyvät yhteisöt ovat ongelmana koronan leviämisessä.
Viro ei halua ottaa velkaa elvytykseen. Jotta ei tarvitsisi elvyttää, yhteiskunta pitää pitää pyörimässä, rajoituksiin ei ole varaa. Nyt sitten tilanne on mikä on. Pakko sulkea ja varmaan pakko miettiä sitä elvytystäkin velan avulla, joku raja ihmisten hengen ja terveyden kanssa pelaamisellakin on.
Ei ole kukaan kommentoinut Viroa höpäjät taas omiasi niin kuin aina
Käsittäkseni Viron kurjan tilanteen selittää se, että eräs vantaalainen perushomo lähti käymään virossa lokakuun -20 alussa. Persuili oikein kunnolla Laasnamäellä ja Saarenmaalla ja saastutti parituhatta paikallista. Siitä se repesi. Ei ole Viron kurja tilanne Afrikan matulaisten syytä. Suomalaiset öyhömöllit ovat syyllisiä. Mestari voisi kommentoida tilannetta. Oma arvio on, että kurja tauti viihtyy erityisesti persussa; pahanhajuinen, epäsiisti ja sivistymätön maaperä on yleensä tautien mieleen.