Jäänaskalit pakollisiksi jäällä liikkujille, rikesakko.

SääntöSuomella mennään. Kalastukseen kaikki lajit, ulkoilun kaikki lajimuodot jäänaskalit kaulalle, hinta 5e, tutuilta lainaamalla jos ei ole saldoa. Suositellaan kaikkea, minä suosittelen, jopa pakottelen, naskalit kaulalle, nimen omaan kaulalle eikä alushousujen takataskuun.
256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onhan se melkoinen rumpa, kun epäiltyä hukkunutta etsitään. Jäänaskalien avustuksella avannon paremmalle uolelle.

Äänestä

Fiksut ymmärtävät ihan itse. Tyhmien takia sääntöjä tarvitaan.

Esim. koronatilanteessa fiksut ymmärtävät pysyä etäällä muista ilman mitään pakkoja. Tyhmien takia pakotteita tulee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

SääntöSuomella mennään. Kalastukseen kaikki lajit, ulkoilun kaikki lajimuodot jäänaskalit kaulalle, hinta 5e, tutuilta lainaamalla jos ei ole saldoa. Suositellaan kaikkea, minä suosittelen, jopa pakottelen, naskalit kaulalle, nimen omaan kaulalle eikä alushousujen takataskuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu