Siis itseänsä ? Saamme kuulemma EU.n elvytysrahaa yli 2. miljardia. Ja nyt siis sen jälkeen kun olemme antaneet Ranskan ja Saksan pankeille nämä reilut 6.miljardia . Voi tätä kansan ryöstöä !
Pitääkös tuo Vanhanen kansaa yhtä pimeenä kuin
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
V.... u ne on meidän omia rahoja eikä eu:n
Vahanen lahjalautojaan pimittää ja nuorisosäätiön rahoja, voi olla, että osuus 6. sta miljardista kiinnostaa pumittää, sehän on maantapa. Yksityisyyden suojan, oletteko huomioineet, sellainen suojaa Vanhasta.
Matti ollut taas hiihtelemässä pohjoisen hangilla?
Ai siis maksamme peräti 7 miljardia. Onkohan noiden nykyministerien tilit paratiisi saarille miljoonilla lahjottu! Eihän tuo muuten ole mahdollista. Kekkonen pistäis linnaan koko saki heti. Eli pressalle valtaoikeudet takaisin heti .
Yle sanoi juuri tv uutisissa että eu elvytysraha käytetään miljardi kasvihuonepäästöjen vähentämiseen . toiseksi eniten digitalisaatioon.Rippeet jää sitten muihin toimiin.
Otetaan lainaa 7 euroa josta saamme itselle 2 euroa. Paljonko nämä kaksi euroa maksavat?
Ja sitten kerrotaan vastaus luvulla 1 000 000 000 niin ymmärrämme sen mitä pienet tytöt eivät ymmärrä.
Koskas se vanhasen sanoma väliaikainen autovero loppuu?
Kaikki autoilijat sen kuuli. Samalla tiesimme että Paskaa puhui. jotta oisi kertaluonteinen ! siis autovero vuodessa. Nyt hän sama Paska väittää että EU. suomen lahjukset olisi kertaluonteisia ! miten tuollainen vanhainkotiin kuuluva on tuossa virassa ?
Pojasta on polvi huonontunut.