Onko käytössä?
Koronavilkku
Anonyymi
40693
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Tottakai se on käytössä!
Jotain haittiksii
https://twitter.com/i/status/1625954978798964765
https://www.tiktok.com/@jennasalmela890/video/7200511548291370245
Jatkuvasti vilkkuu, ainakin joillakin.
https://mobile.twitter.com/Aive04667973/status/1627224523777998848
Aive Replying to @LindenAki
Miten selität sen, että ylikuolleisuus nousi jyrkästi vasta koronarokotusten käyttöönoton jälkeen?
Tohtisko tuon koronavilkun jo poistaa vai annatko olla.Oisko kellään tietoa?
Vilkku on päällä koko ajan
Menkää hoitoon!
Kyllä. Hoitoon kaikki korona hysteerikot . Maskeja en käytä ja piikkejä en ota.
Ja kokoajan jauhat koronasta ja rokotteista, taitaa pelko kuitenkin vaivata?
pelkään kuolevani apinarokkoon
Oot fiksu
Ei pelota.
Se alkaa aina vilkkua jos lähellä on demareita!
Demarivilkku varoittaa jos lähellä demareita 🤣😂
Rokottamattomia ruokakaupassa avastelivat ja yskivät eipä tietenkään maskeja.Vimpelissä sentään vielä on turvavälit ja maskit kasvoilla.Hyvä Vimpeli.
Ja sinä piereskelit kosteaa pierua eikä ollut vaippaa!
Jalasjärvi on Suomen paras paikka asua kun ihmiset ovat niin mahtavia.
Olen ollut talossani eristyksissä joulusta 2021 alkaen koska koronavilkkunu piippaa punaista (eristäyty)
Joko voin tulla ulos?
Et voi tulla. Apinarokko saapuu.
Vimpeli on Järviseudun korkein täysin rokotettujen määrässä .Jo Suomen mittapuulla ollaan huippuja.Ruskaretki opetus ei tuu toistumaan ,kun muistetaan pitää maskeja,käsidesi,ja käydä niissä rokotuksissa ja tärkein 2m turvavälit pitää olla kaupoissa.
.
En tiedä onko koronavilkku käytössä.
No tottakai on.Alasepässäkin joku oli altistunut koronalle kun oli käynyt kylällä.
Vimpelissä on .Eivät vaan osaa sitä käyttää .Liikenneympyrästä ajetaan läpi,eikä käytetä koronavilkkua käännyttäessä
Siinä teille vilkku. https://yli.sh/koronavirus/131324122#204509214
Norjasta annetaan väärää tietoa.Suosiiko YLE rokottamattomia hiihtäjiä?Ei sen kauniimpaa näkyä oo ,kun suomipoika hiihtää 50 km perinteistä maski naamalla ja kaikki koronapiikit otettuna.
Totuus ei pala tulessakaan. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0afSztqp7FR7VwQkCsCNCHYpdDDSGPqrU6bgB1woxncoeF5u36TvCHwN9jw533uz5l&id=775318197&sfnsn=mo
Totaalinen pakkorokotus tekee koronavilkun tarpeettomaksi.
Ei auta rokotteet pelkästään.
Ursula lukee kohta tiilenpäitä.👍 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02VN2Fhaca8yy8jQtRZTPveQgYzKhPM9PMEGc23qhFp7a7ozKCiFbMfLSkeQCLM4SZl&id=636478969&sfnsn=mo
Rokotus on pelastanut paljon ihmishenkiä.
No kyllähän se siirtelöö nyt eläviä tuonne henkimaailman puolelle.Se on varmaan se pelastus,kun seuraa nykymenoa.Ei tule olemaan herkkua eläville.
Vilkkuhan toimii vaan, jos sinne kans laittaa sen altistumisen,, ei kaikki sitä tee.
Fatbikeen yli 300 nastaa per kummi, pitää makeesti jäätiköllä,,,,,,,
Ni måst äta El maco, jag tycker det mycket, och mjölk dricka på ,,,,,,
Hesarissa ja MTV3 luki ettei maskeista ole mitään hyötyä.Taitaa nämäkin olla Putinin puolella.Ei tuo Putinin tiedä maskeista mitään.Kohta varmaan väittävät ettei rokotteista oo kun haittaa.Samperin Putin.Pidetään Vimpeliläiset maskia,näytetään Putinille,ettei meitä voi hämätä.Slava Vimpeli
Kannattaa päivittää koronavilkkua.Uusi vilkku näyttää uudetkin variantit .Näin ehkäisen altistumista,toki maski ja uudet rokotteet pitää myös muistaa ottaa.
Mikään mitäää
Justiin Ilkka lehdessä lääkärit sano ettei rokotteista oo mitään vaaraa.Ei tule sydän eikä verisuonitukoksia.Se ehkäisee vakavaa koronaa.Ilkkalehti ei levitä väärää tietoa.
Väillä vilkuttaa punasta ja välillä vihreää.
Ei ole. Enkä aio käyttää maskeja.
Ei tarvi. Elämää vain kerran eletään.
Vilkahti aamulla,käväisin hakemassa heti tehostepiikin.