”Joka uskoo ja kastetaan, se pelastuu; mutta joka ei usko, se tuomitaan kadotukseen.”
Mark 16:16
Joka uskoo ja kastetaan, se pelastuu; mutta joka ei usko, se tuomitaan kadotukseen.
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ihanan naispastorin kanssa helvettiin. Kyllä passaa.
- Anonyymi
Vaihda määränpäätäsi. Helvetissä ei kukaan nauti mistään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaihda määränpäätäsi. Helvetissä ei kukaan nauti mistään.
”Mutta Jumala, mitä hän kaikkein prophetainsa suun kautta oli ennustanut, että hänen Kristuksensa piti kärsimän, sen hän täytti.”
- Anonyymi
Raamatussa on yli 30 00 jaetta, joissa yhdessäkään EI sanota, että Jumala EI kykene toteuttamaan tahtoaan, EIKÄ yhdessäkään, että Hän EI tahdo ihmisten PELASTUMISTA.
Sen sijaan Raamatussa KYLLÄ sanotaan seuraavaa:
Jes 14:24 ”Herra Sebaot on vannonut sanoen: Totisesti, mitä minä olen ajatellut, se tapahtuu, mitä minä olen päättänyt, se toteutuu”
Jes 46:10-11 ”… kaiken, mitä tahdon, minä teen. …Minkä olen puhunut, sen minä myös toteutan; mitä olen aivoitellut, sen minä myös teen.”
1 Tim 2:4 joka [Jumala] tahtoo, että kaikki ihmiset pelastuvat ja tulevat tuntemaan totuuden.
2 Piet 3:9 Ei Herra viivytä lupauksensa täyttämistä, niinkuin muutamat pitävät sitä viivyttelemisenä, vaan hän on pitkämielinen teitä kohtaan, sillä hän ei tahdo, että kukaan hukkuu, vaan että kaikki tulevat parannukseen.
Jos joku haluaa elää Jumalan TAHDON mukaan, hän ei totisesti julista, että kaikki EIVÄT pelastu.- Anonyymi
”Minä olen ovi; JOS joku minun kauttani menee sisälle, niin hän pelastuu, ja hän on käyvä sisälle ja käyvä ulos ja löytävä laitumen.”
Joh 10:9
JOS! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
”Minä olen ovi; JOS joku minun kauttani menee sisälle, niin hän pelastuu, ja hän on käyvä sisälle ja käyvä ulos ja löytävä laitumen.”
Joh 10:9
JOS!Aamen!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
”Minä olen ovi; JOS joku minun kauttani menee sisälle, niin hän pelastuu, ja hän on käyvä sisälle ja käyvä ulos ja löytävä laitumen.”
Joh 10:9
JOS!Niinpä! Eivät kaikki käy oikopäätä sisälle pelastukseen!
- Anonyymi
”Sillä monet ovat kutsutut, mutta harvat valitut."
Matt 22:14 - Anonyymi
Mutta Esaias huudahtaa Israelista: "Vaikka Israelin lapset olisivat luvultaan kuin meren hiekka, niin pelastuu heistä vain jäännös.”
Room 9:27
- Anonyymi
”Mutta ilman uskoa on mahdoton olla otollinen; sillä sen, joka Jumalan tykö tulee, täytyy uskoa, että Jumala on ja että hän palkitsee ne, jotka häntä etsivät.”
Heb 11:6 - Anonyymi
Jos Jeesus ei vuosituhansien palvonnan ja rukoilun jälkeen viitsi ennaltaehkäistä esim. COVID:ia ja lukemattomia muita oksettavia ilmiöitä sekä tapahtumia, mitä maailmassa tapahtuu niin en kyllä jaksa uskoa mihinkään kadotukseen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1572978
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541759Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461724Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1571560- 761502
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3301366The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201238Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m761190- 1581062
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251025