EI poker run

Anonyymi

Uskon jos äänestämme asiasta tapahtuman pitäminen vie selkeästi voiton.
Ei muuten vie... Suuri suuri osa EI halua Poker Run kaltaista menoa,, joudumme pakenemaan tai pysymään kotona tai toisella puolella..

22

121

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Idioottimaista touhua ajaa leikisti kilpaa muskeliveneillä. Oheistoiminta ryyppäjäisineen taitaa olla toisille osallistujistakin tärkeämpää.

    • Anonyymi

      Samaa mieltä! Ainahan voi äänestää vastaan ja tokkopa tuota nyt tänä kesänä edes järjestetään viime vuoden kaikkia järkyttäneen onnettomuuden sekä koronan vuoksi.

    • Anonyymi

      Kerran hyvä avaus. Kuulun myös hiljaiseen enemmistöön, joka ei halua PokerRun sellaisenaan Hankoon. Kyseessä on loppujen lopuksi Hangon suurin juopottelu viikonloppu.

      • Anonyymi

        Ja hankolainen kerää tyhjät pullot sekä vaurastuu niistä saaduilla tuloilla...


    • Anonyymi

      Hei, idea. Tehän voitte paeta tai pysytte kotona tai toisella puolella jos ahdistaa ja kaikki voittaa. Onhan se aivan järkyttävää kun on ohjelmaa ja ihmisiä, kun voisi olla yhtä hiljaista kuin kaikkina 10 kuukautena vuodessa.

    • Anonyymi

      Hanko on se joka häviää. Vain murto-osa voi hyötyä. Ja me olemmme menettämässä osan kauniista kaupungistamme rahalle.

      • Anonyymi

        Mitäköhän Hanko häviää? Kyllä on kasvi juttuja


      • Anonyymi

        Totta. Hangon suunta on jo muutenkin mennyt ja ihan liian pahasti Rkp n ja ranta asukkaiden suuntaan. Hanko ja sen asukkaat ne kun ovat paljon muutakin kuin vain rantakatujen "rumat" kukka istutukset "ibiza/pokerrun juhlineen" tai Hangon luonnon kauniita maisemia pilaavine rakennuksineen!


    • Anonyymi

      jospa hiljainen enemmistö voisi päättää.. voisitte yllättyä...

    • Anonyymi

      aika jännä juttu että yksikään yrittäjä ei ole poker-runia puolustaneet nyt kun tapahtumasta ovat huudelleet niin paljon somessa ja siitä miten tärkeä se on Hangon yrittäjille. Mitä tämä tarkoittaa?

      • Anonyymi

        Siellä on taas vihreillä hyvää heinää piipuissa


      • Anonyymi

        Ehkä he ovat älykkäämpiä kun nämä viherhöperö huutelijat👍 ”Karavaani kulkee ja koirat haukkuvat” vai miten se nyt meni


    • Anonyymi

      Äänestetään vaan. Olen ehdottomasti Poker Runin puolesta, samoin muiden Hankoa elävöittävien tapahtumien.

      Sea Horse Weekia yritetään p----nhajuineen potkia nyt pois kaupungista, pitäkää pintanne!

      • Anonyymi

        Yksi ääni heitetty Silppuriin!.. Juhlikaa muuaalla!


    • Anonyymi

      Hanko vaan ei sovellu tämmöisille tapahtumille.Bridge viikot nyt jotenkin

    • Anonyymi

      En ymmärrä miten kaupunki joka yrittää kovasti markkinoida itsensä vastuullisena kaupunkina ei vaadi tapahtumien järjestäjiltä yhtään mitään. Niin uskomattoman noloa.

      • Anonyymi

        Pitäisikö järjestäjien rakentaa tuulimylly satamaan?


    • Anonyymi

      Onko Poker Run tapahtuma turhaa ajan vietettä ? Voi olla mutta jotkut veneilijät haluavat näköjään harrastella nopeita veneitä. On paljon turhia lajeja kuten ralliautoilu, F1 kilpailut ja kukaan ei puhu isoista purjehduskilpilusta ympäri maailman jonne rahdataan satoja veneitä ympäri vuoden. Jos Poker Run ajoja ei järjestetä Hangossa tekevät sen varmaa jossain muualla ja veneethän on huviveneitä joten voivat ajella missä lystäävät ja milloin tahansa. Äänet josta myöskin keskutellaan että häiritsevät ovat ilmeisesti keskeinen osa tuollaista veneilyä joten sitäkin on kestettävä. Vihervasemmistolaisia nyt kaikki toiminta häiritsee ja jos tämä on niin kauheaa niin voisihan sitä olla pari päivää pois Hangosta ja palata sitten kuuntelemaan sitä Hankolaisen narinaa ja rahtilaivojen mölyä. Uskon että moni satamakaupunki ottaisi tapahtuman alueelleen ja sinnittelisi negatiivisten asioiden kanssa jos saisi tuon kokoisen piikin loppusyksyn tapahtuma kalenteriin. Aloitehan lopettamisesta on Hangossa jätetty joten politiikot päättävät aikanaan miten jatkossa Hangossa menetellään. Nyt kuitenkin kaupunginjohtaja totesi että Poker Run on tärkeä tapahtuma ja sopimus on voimassa joten olisiko nyt pulinat pois kunnes toisin päätetään.

    • Anonyymi

      Roskafestivaali taas Hangossa - Hanko - Suomi24 Keskusteluthttps://keskustelu.suomi24.fi › ... › Uusimaa › Hanko
      Roskafestivaali taas Hangossa. Idiootit_tulevat. 07.07.2016 22:41. Ilmoita. Taas roskaamaan luontoa, oikein urakalla. Mikä siinä roskaamisessa on niin hauskaa ...

    • Anonyymi

      en vain ymmärrä miksi niitä järjestetään niin ahtaassa paikassa eikä avomerellä??

      • Anonyymi

        Ryyppäjäiset avomerellä??? Ei ei, turvallisempi maissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ryyppäjäiset avomerellä??? Ei ei, turvallisempi maissa.

        Eihän merellä ryypätä🙈


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      132
      1594
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      38
      1503
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1265
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      58
      1252
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      1034
    6. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      200
      1025
    7. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      262
      1023
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      945
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      860
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      848
    Aihe