Astra Zenecan koronarokote kuulemma turvallinen

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ottaapi vain, minä sairastin koronan jo. Ja jätän piikit enemmän tarvitseville.

Äänestä

Valitettavasti ei kuitenkaan ihan kaikille. Norjalainen asiantuntijaryhmä on nyt tutkinut naiset, jotka saivat vakavat haitat, veritulpan(verenvuodon). Yksi naisista kuoli. Asiantuntijoiden mukaan saivat voimakkaan immuunireaktion (immuunivasteen), joka todistetusti on tullut rokotteesta. Onneksi kyseistä rokotetta vielä tutkitaan, vaikka näin vakavat haitat ovatkin olleet tähän asti harvinaisia.

Äänestä

Ei+ole+turvallinen+,+edut+voittavat+haitat.Itse+en+ota+Astra+Zenecan+rokotetta,+liian+iso+riski.Jos+55+prossaa+hyötyy+ja+45+%+kuolee,+niin+huh+huh

Äänestä
  • Mistä sää nuo luvut keksit

    Äänestä

Samoin Sputnik.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kertoo EMA.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/41beef27-ec48-4cc3-a72b-99f14e71f8ee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu