Koboltin vihreä puolue

Säästyykö luonto, kun kaikki tarvittavat mineraalit kaivetaan joka ikisestä kuopasta, missä sitä esiintyy maailmassa ja kun se eräänä päivänä loppuu, jäljelle jää vain pilattu ympäristö ja kuollut kasvisto saasteineen, tautien levittäjänä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Järkyttävä ohjelma eilen, on vieläkin paha olo ihmisten/luonnon turmelemisesta, sekä hyväksi käytöstä maailmassa, tämäkö on se vihreä siirtymä, mihin Vanhanen on ohjaamassa suomalaisten rahoja (velka)

Äänestä

Vaarallinen vihreä valhe on mennyt perille pääkaupunkiseudulla.
Joku käyttää Espoossa hissiä VC,nä kun ei halua päästää puhtaaseen veteen ja saastuttaa itämerta!

Äänestä

Ideologia on nyt totuuden edessä ja siihen ei löydy rehellisiä vastauksia enää, jäljelle jää enää pervous.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Säästyykö luonto, kun kaikki tarvittavat mineraalit kaivetaan joka ikisestä kuopasta, missä sitä esiintyy maailmassa ja kun se eräänä päivänä loppuu, jäljelle jää vain pilattu ympäristö ja kuollut kasvisto saasteineen, tautien levittäjänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu