Astuiko us-presidentti Joe Biden laatumediatoimittajan asettamaan miinaan?!

Biden >< Putin -aseteltiinko us-presidentti Joe Biden astumaan miinaan?



.

HS: "Putin vastasi Bidenin tappaja-kommenttiin: ”Joka toisia haukkuu, on itse se” – illalla Putin kutsui Bidenin vielä suoraan ja julkiseen online-keskusteluun"

.

Yle: "Putin vastasi Bidenille sananlaskulla: "Joka toista haukkuu, itse on" – myöhemmin Putin ehdotti Bidenille verkkokeskustelua mahdollisimman pian"



..



Melkoinen psykologia - Venäjän presidentti alensi itsensä samalle tasolle kuin oli pelin aloittaja - us-presidentti Joe Biden 

Biden' lle syötettiin tuo lohkaisu laatumedian edustajan taholta, ehkä tietoisesti, tietäen Joe Biden' in mahdolliset heikkoudet tarkkaavaisuuden puutteesta (?)

Pikaistuksista kumpuaa usein henkilön todellinen ajatusmaailma, joka yllätettiin taitavalla ohjailulla toimittajan taholta. Saatiin aikaiseksi mehukkaat lööpit, tietäen, ettei presidentti Vladimir Putin jätä tilannetta käyttämättä - hyväkseen tai sitten ei; tämän päättää Putin itse.

Putin hymyilee... Joe saatiin lankaan, sen päätyen kerän alkupäähän, ja tämän Putin osaa käyttää hyväkseen - vanhat opit ja käytännän taito "kentältä" vievät tässä voiton, jos on pakko edes voittoa hakea. 

Putin on luunkovaksi keitetty KGB/FSB-kasvatti, tuosta muuten kumpuaa se todellinen enemmistökannatus Putinin suuntaan Venäjällä - sanoo meillä oma laatumediamme omin tarkoitushauin mitä tahansa. Venäjä syvällinen tuntemus on tässä kohdin hyväksi.



Astuiko Biden toimittajan asettamaan miinaan?

On selvää että 11 000 ydinpommin napeilla oleva käsi ei voi tuollaisia lapsuksia päästellä. Näin Biden ojensi valtikan tältä osin Putinille. 

Oli Putin sitten epäsuorasti murhaaja tai ei, niin ei nämä valtiotasoiset ja presidenttipäätöksiset murhat ole kovinkaan harvinaisia. Mieleen tulee heti aiempi us-presidentti Donald Trump, joka antoi käskyn murhata drone-iskulla iranilainen Irakin maaperällä. Putin ei syytellyt Trumpia murhaajaksi, eikä asetellut pakotteita.



Putin aivan oikein esittää tapaamista, jossa tuo murhaajaksi väite tulisi todistaa

Biden tietää todistamisen mahdottomaksi, oli totuus pinnan alta mikä tahansa. Suurvaltapeli on kovaa, ja herää kysymys, miksi Biden luovutti otteen näin Putinille, vai oliko se tarkoitettu viestikapulaksi, jonka taitava vastaanotto asettaa juoksun huomiseen yhteiseksi, jolloin maailma voi huokaista helpotuksesta?



Biden ei halua Venäjää Kiinan taskuun, tuo tiedetään!



..

HS-linkki ~ https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000007868396.html  - 

Yle-linkki ~ https://yle.fi/uutiset/3-11843939  - 



...
26393

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

        Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
        Maailman menoa
        325
        7516
      2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

        jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
        Maailman menoa
        69
        5315
      3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

        Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
        Maailman menoa
        101
        4544
      4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

        SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
        Perussuomalaiset
        17
        4362
      5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

        Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
        Maailman menoa
        122
        4171
      6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

        Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
        Maailman menoa
        52
        3907
      7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

        ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
        Maailman menoa
        154
        3790
      8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

        ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
        Maailman menoa
        74
        3697
      9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

        Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
        Maailman menoa
        29
        3596
      10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

        Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
        Maailman menoa
        84
        3432
      Aihe