Veturimiehet

Nämä veitikat haluavat palkkaa ruokatunniltakin,onko muilla tällaisia etuja.
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ovat palkkansa ansainneet.

Äänestä
  • paha saa aina palkkansa..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    paha saa aina palkkansa..

    Onko ne tehny sulle jotain vai kateellinenko olet?

    Äänestä

  • Heidät pitää ulkoistaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    paha saa aina palkkansa..

    Heidät pitää ulkoistaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Heidät pitää ulkoistaa

    Olen syytön ja sillä sipuli.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Heidät pitää ulkoistaa

    Sut vois ulkoistaa.
    Jätä veturimiehet rauhaan, pönttö!

    Äänestä

Jos on Junat Muuttuneet

Äänestä

Heillä ei ole edes avustajia, ei sihteereitä. Eli, ei ole kohtuuton vaatimus, vaihaluatko istuskella kyydissä jos kuljettaja on ravinnotta liikkeellä ja pökrää, kun ei viiti taukojaan pitää?

Äänestä

Veturimiehet ovat hyväpalkkaista rälssiluokkaa.

Äänestä

Voisi potkii kortistoon uuden reippaat työntekijät tilalle

Äänestä
  • Monoa vaan näille kermaperseille.

    Äänestä

Työttömyyskassa kutsuu heitä

Äänestä

Terveydenhuollon alalla saa max. 20 minuutin ruokataon työajalla sisältäen myös ruokalaan menon ja tulon.
1/2 - koko tunnin ruokatauko on palkaton.

Sairaanhoitajilla tai lääkäreillä ei ole koskaan ollut palkallista tunnin ruokataukoa.

Äänestä

Ammattiliitto JHL ajaa vain veturimiesten etuja, muista ei ole väliä... Yhden ammattiryhmän edut ovat tärkeimmät.

Äänestä

Veturimiehet voisivat alkaa yrittäjiksi. Jokainen ostaisi itselleen veturin ja ajoja saisi kilpailutuksen jälkeen.

Äänestä
  • Kuvittele mitä se maksaisi kun töiden lisäksi veturimiehille pitäisi jokaiselle maksaa kohtuulliset voitot. Kyllä veturimiehille pitää palkan riittää. Veturihan sinäänsä on arvoton sen voi ostaa valtio tai joku yksityinen.

    Äänestä

Eikös ne halua ruokatunnin tai palkkaa? Työnantaja ei antaisi ruokatuntia eikä palkkaa. Jos ruokatuntia ei ole vaan eväsleivän joutuu pikaisesti syömään ohjaamossa työn ohessa niin kyllähän siitä kuuluu maksaa. Jos ruokatunnilla veturimies käy asemaravintolassa syömässä niin tietystikkaan siitä ei kuulu maksaa.

Äänestä

Ökyspedejä. Eivät elä reaalimaailmassa. Omassa valheellisessa kuplassaan.

Äänestä

Sinulla ei ainakaan, ethän edes käy töissä.

Äänestä

Veturimiehet heiluttaa!
Se on tärkeintä!

Äänestä

Ratiosta kuulin , kun sano joku, että tuli yhtäkkiä luottamuspula neuvotteluissa. Eihän siitä sitte mitää tuu kun ei oo luottamusta.
Kerran kuulin sellaasta , että riiteleevät Isyysvapaan maksajasta. Onko WeturiVillet kuinkakin sikiävää porukkaa, että onko suurikin onkelma?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nämä veitikat haluavat palkkaa ruokatunniltakin,onko muilla tällaisia etuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu