Kuvaa hyvin tätä Korona aikaa. Pariskunta on asuntoesittelyssä,myyjä sanoo:keittiö,pariskunta:siis mikä,keittiö?...öööö,keittiö???
Sit ne syöttää lapselleen jotain v..n sushipaskaa.
FOODORA,KEITTIÖ,SIIS MIKÄ?
6
1170
Vastaukset
- Anonyymi
Ja tää mainos tulee joka helkkarin välissä.Arrrggh! Yleensähän ruoka syödään keittiössä,keittiön pöydän ääressä,eikä sohvalla tv.n ääressä ja lapsi on syöttötuolissa ja ainakin yritää syödä jotenkin itse,eikä häntä syötetä joillakin vitun syömäpuikoilla,kuin jotain linnunpoikaa. Mainos osuu sikäli Korona-ajan hermoon,että ruuan etämyynti on räjähtänyt kasvuun ja että ns Milleniaalit näytetään juuri niin aivottomina ja uusavuttomina,mitä he oikeasti ovatkin.
- Anonyymi
Foodora, en tykkää.
Entäs mitä lässytystä Doven käsienpesumainos, nainen lässyttää niin että aivoon ottaa.
Eikö aikuinen osaa puhua normaalisti, ja luvataan bakteerit poistaa, voi voi.
Kierrän Doven tuotteet, en osta lässyttäjän tuotteita, normaali puhe ja
realiteetti puuttuu.
- Anonyymi
"Ett tarvitse keittiötä,kun sinulla on Foodora. "Voihan Vitalis ja lasten ei tarvii opetella syömään ite kun vanhemmat syöttää kuin linnunpoikaa. Foodora varmaan haluaa etä lapsia syötetään vielä 30:kin;60 v vanhemmat istuu sohvalla ja syöttävät aikuista lastaan ja keittiöstä en tehty jotain aivan muuta,vaikka paskahuussi. Kun ne sillo 30v sitten sano tv:sä ettei yö tarvita keittiötä.
Miksi Foodora sahaa omaa oksaansa? Miksi nuoret aikuiset pitää näyttää noin typerinä?- Anonyymi
Ja sit tulee se sama ruokalähetti,kuin silloin 30v sitten.
- Anonyymi
Ja luuleeko Foodora että niiden mainos jotenkin tuo uusia asiakkaita Foodoralle,kun muitakin toimijoita on,mm S-ryhmä,vaikka se ei toimitakaan kotiin.
- Anonyymi
Ärsyttävin mainos !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502029
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3241230Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831048- 35908
- 107898
- 53844
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21775Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58739Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711