Ruotsin kielinen kierros

Mitäs toisen kotimaisen kielen kierrokselle kuuluu?
Ovatko nykyään vain ryhmiä?

HKi kokoontuu manskunsalilla normaali oloissa ja karjaa tammisaari ekenäs ilm yhdistettän. Espossa, turuus mitään ihmeempää?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No eipä ihmeempää. Alaspäin mennään niinku lehmän häntä.
Porukka vähenee. Erotetaan tai eroavat. Seurakuntia lopetellaan ja koitetaan saada saleja myytyä. Vaan ei kukaan osta.

Äänestä

Vieläkö se likka jonka sukunimi alkaa p llä pyörittää koko srk ta?

Äänestä

Vaasassa on seurakunta ruotsiksi .

Äänestä
  • Siis vaasa normaali kokonen ruotsinkiellinen seurakunta ei henkitoreissa oleva niinkö Etelä suomessa olevat .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitäs toisen kotimaisen kielen kierrokselle kuuluu?
Ovatko nykyään vain ryhmiä?

HKi kokoontuu manskunsalilla normaali oloissa ja karjaa tammisaari ekenäs ilm yhdistettän. Espossa, turuus mitään ihmeempää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu