Erkki J. Saari tylyttää Keskustaa kaksinaamaisuudesta ja huonosta asemasta hallituksessa, ja harmittelee, että Perussuomalaiset saavat siitä edun. Tietenkin saa, kun PS hoitaa niitä asioita realistisella otteella, missä Keskustalla on vihervasemmiston tossun alla ongelmia.
"Toiminnasta huomaa, että puoluejohdossa ei enää vaikuta maaseudun etuja ajavia suoraselkäisiä henkilöitä, vaan puoluetta johtavat ”asvalttilampaat”, joille maasudun hyvinvointi on yhdentekevää."
"Kaksi viimeaikaista keskustan siunaamaa hallituksen päätöstä ovat olleet suora pyllistys maaseudun asujille ja hyvinvoinnille. Turvetuotannon alasajaopäätös oli vihreiden nuoleskelua karmeimmillaan. Turpeen tarve tuotannon aloilla on kiistaton."
"Tulevasta kriisistä ei prosenteilla selvita, siihen tarvitaan avustusrahoja. Liekö tarkoituskin vain ajaa maaseudun ihmiset mökeistään taajamien tyhjeneviin kennostoihin pois aittapoluilta. Tämä lienee huomaamaton toimenpide liikenneyhteyksien vähentämisen myöta tyhjentää maaseutukylät?"
Kun Perussuomalaiset ovat ottaneet esille näitä todellisia, Erkki J. Saarenkin huomioimia kipupisteitä, on herätty kiihekeään Persujen vastustamiseen, kiistämään, tuomitsemaan, parjaamaan, syyttelemään, julkaisemaan "tutkimuksia" ja "asiantuntijalausuntoja" Persujen tuhoamiseksi...
Tuottaako se hedelmää ja korjaako omia ongelmia, kun tuhlataan resursseja Perussuomalaisten "natsittamiseen"? No ei niin. Onko se ammattimaista työtä harhanjohtaa kansaa, kunhan vain saisi PS:n kannatuksen romahtamaan? No ei niin. Ehkäpä realismi ja seuraukset opettaa tekemään tulevaisuudessa parempia valintoja. Demokratiassa ja Suomen kokoisessa vastuukentässä on osattava toimia sen ehdoilla ja siinä Perussuomalaiset on oikeiden asioiden ytimessä. Vain onnistunut "natsittaminen" on enää Perussuomalaisten vaalivoiton tiellä. 2023 lähestyy ja vaalipaniikki kasvaa. Ehkä muutamat hakaristit puoluetoimistojen ikkunoihin ja parit "pahoinpitelyt" ajaisi asian? Tai jos Supo keksisi jotain tosi napakkaa, minkä voisi rinnastaa Perussuomalaisiin?
Kiitos tiukoista ja analyyttisistä havainnoista Erkki J. Saarelle, ei persujen kannatusta, vaan Suomen kansaa ajatellen.
Keskusta on tehnyt hyvää vaalityötä Perussuomalaisille.
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
halla-aho on mädättäjä.
- Anonyymi
ajattele ite sano jope
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ajattele ite sano jope
https://www.youtube.com/watch?v=WyQzTnxHjaM
soon paha mies
- Anonyymi
Kepu ei saa ääniä. Ainoa keino on sitten yrittää saada niitä pois joltain toiselta. eikä ketään muuta voi ottaa kohteeksi kuin Suomen suosituin puolue. HAH!
Hieno kirjoitus! Täytyy muistaa, että valheella on aina lyhyet jäljet 👣
- Anonyymi
vaalit syksyyn
PS nousee lisää kun sontaa löytyy muilta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2014507
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!472122- 691806
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331393Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581377Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93999SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26953Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10919Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170828Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186726