Loppujen lopulta rivot ja ruokottomat eivät taida välttämättä olla pahimpia valtuustossa. Minua huolestuttaa enemmän nämä "turtislaiset ja tiiholaiset" . Ihan yhteiskuntavastaisia toimijoita kuntien päättäjiksi.
Facebookkiin kuuluvat voivat sen todeta. Kuvassaan merkintä ps kuntavaaliehdokas. Nämä kulkutautimyönteiset.
Ja marin ei päätä mitään, vasta eduskunta päättää.
Facebookkiin kuuluvat voivat sen todeta. Kuvassaan merkintä ps kuntavaaliehdokas. Nämä kulkutautimyönteiset.
Ja marin ei päätä mitään, vasta eduskunta päättää.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Totta. Paras edustaja on sellainen joka palvelee Suomen kansaa. Perussuomalaiset ovat juuri sellaisia
Siis kulkutautimyönteisyys on sinun valintasi? Ei maskia, ei rokotteita. Onko se kuntalaisille hyvä?
PERUSSUOMALAISET VOITTAMASSA KUNNOLLISVAALIT?
PerusS:nRaimo Vistbacka, PerusS:n Timo Soini jaPerusS:a “Viikinki” Tony Halme ovat kaikki ehdokkaina kuntavaaleissa.
Perussuomalaiset kasvattivatpuolueista eniten ehdokasmääriään, määrä orvaa laadun.
Ehdokas-hankinta oli kovaa työtä. Perussuomalaiset onnistuivat kasvattamaan ehdokasmääräänsä tulevissa kunnallisvaaleissa. Työtä se vaatii kun kiertää pubit, kaljakuppilat ja peräkammarit ympäri Suomea.
Gallup saippuaa kansan silmiin. Tähän “halpaan” ei pidä langeta.
Puolueen perustaminen tapahtui nimenomaan kansalaisten voimakkaan tahdon johdosta, eikä sitä tehty kenenkään henkilökohtaisten pyrkimysten johdosta. Kysykää vaikka Juho Kierolalta.
Tältä pohjalta psspuolue on niin paikallistasolla kuin eduskunnassakin pyrkinyt ajamaan eläkeläisten,veteraanien, työttömien, sairaiden, velkaongelmaisten sekä pienituloisten lapsiperheiden asioita, siinä kuitenkaan onnistumatta.
Ainoa onnistuminen on palsta millimetrit keltaisen lehdistön otsikoissa ja raastuvan uutisissa.
Meidä slogan on , määrä korvaa laadun.
Kansa rakastaa roistojaan. "Ne on roistoja, mutta ne on meidän roistoja"
Jep, demuulien ehdokkaat löytyvät konnagalleriasta.
Saapas nähdä kuinka moni tipahtaa vielä persujen kunnallisvaalilistoilta nyt yksi ehdokas ja kunnanvaltuutettu joutui linnaan huumekauppiaana toimimisesta ja listoilla on vielä monta laitapuolen kulkijaa.
Jos olisin joku PS paikallinen tai isompikin johtaja pullauttaisin ehdokaslistoilta pois kaikki lauantain mielenosoitukseen osallistuneet . Ja myös näiden joogistien, numerologioitten, yksisarvisparantajien facebookeissa hilluvat vaaliehdokkaat. Heitä on paljon, näitä salaliitto- tyyppejä, loputonta postaista maskeja, rajoituksia, rokotuksia vastaan. Ps- tunnuksien kanssa.
Ja nämä valtuustossa . Eivät pese käsiään ettei immuniteetti mene, viis välittävät muista ihmisistä. Näistä kuntapäättäjiä??
"Meitä ei rokoteteta" ohjelmassa ollut ps ehdokas, venäläissyntyinena Alisa kehuu miten sairastaa koronaa. Ei tunnu miltään , pahainen nuha. Häntä säestää lauma: kun d -vitamiinia, sinkkiä pysyy terveenä ja elää ikuisesti. Niin helppoa se on.
Hänen sivuilleen ei sentään ole eksynyt näitä energiahoidolla tauteja parantavia.
Näiden aivottomien antipersun avausten, räkimisen jäkeen. Tulee mieleen, millainen mahtaakaan olla antipersun maailmankuva, ja miten siihen sopii mm. demokrtia, sananvapaus ja ihmisoikeudet. Kohtaisen surutta antipersu sotkee niitä kerta toisensa jälkeen saveen persujen osalla, mutta kuitenkin esiintyy varsinaisena oikeudenmukaisen demokratia ja ihmisoikeuksien puolustajana.
Kohtalaisen outoa toimintaa, eikä oikein järkiperäistä, siksi siinä voiton tuntuukin joka kerta vievän silmitön persuviha, joka kerta toisensa jälkeen, tekee antipersusta naurettavan.