On se niiin sosiaalinen ja melko kristillinenkin. Vanha määritelmä: on se aika fantti ja melko möhkökin.
Möhköfantin uusi määritelmä
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Pikemminkin aika epäsosiaalinen öyhöttäjä! Ainakin täällä.
Minustakin se on osoittautunut epäsosiaaliseksi öyhöttäjäksi, joka hyysää valtiokirkkoa.
Ateistin usko henkilöhyökkäyksen voimaan on liikuttavaa.
Anteeksi, mutta "möhköfantilla" ei tarkoiteta henkilöä vaan semmoista fanttia, joka on melko möhkökin.
Sanoo olevansa oikein kristillinen... että semmoinen puolue.
Tietää, mitä ei ainakaan äänestä..
Ja epäsosiaalinen töŕkimys.
On se omituista, että perrsutt hyysäävät kirkkoa, vaikka kirkko hyysää islamia.
Sitä olen ihmetellyt. Laskussa.
Ei ole järkevä ja kestävä linja.
Muuttaako Purra kirkkomöhköyttä?
Kristillissosiaaliseksi julistautunut, mutta on käytännössä paljon muutakin, kuten vähemmän sosiaalinen ja enemmän syrjivä.
En minä syrji kuin homoja. Lesboja en syrji, ja bi-seksuaalit ne vasta ovatkin... mmmmm
Niin kristillissosiaalisista, niin keistillissodiaalista...
Onko muuten niin, että Perut ei näissä vaaleissa ole korostanut olevansa KRISTILLISSOISAALINEN? En viitsi mainoksiaan niin seurata, mutta onko muiden yleisvaikutelma tämä?
Ateistit ovat sitten lapsellisia. Muuten olisivat ehkä suorastaan hellyttäviä, mutta heiltä puuttuu lapsen usko.
Herran kuria ja nuhdetta ateisteille pitäisi antaa, Raamattua ja helvetin pelkoa niin että tuntuu! Kyllä siinä silloin ateismi karisee!