Miksi varsinkin 90-luvun alkupuoliskon pornofilmeissä naisnäyttelijöillä ja pornokuvien naisilla on lähes poikkeuksetta jotkut hienot juhla-avokkaat jaloissaan, vaikka välttämättä muita vaatteita ei ole? Eihän niissä filmeissä mistään juhlista ole kyse.
Kengät pornofilmeissä
Anonyymi
101495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Monellakin naisella jalat (siis jalkaterät) eivät ole ihan laatuluokkaa AAA. Siksipä ne pitää piilottaa pilaamasta kokonaisvaikutelmaa.
Vitsailetko, vai etkö muka tiedä, että korkokenkien katsotaan olevan naiselliset (sukupuolisymboli samalla tavalla kuin ajellut sääret ja sukkahousujen/hameen käyttö), pidentävän jalkoja ja parantavan ryhtiä? Tämän lisäksi joillakin miehillä on oikeakin korkokenkäfetissi.
Oi oi. Vaimoni tykkäsi käyttää vähän pornahtavia korkkareita petipuuhissa. Eivätkä ne nyt mitkään erotiikan tappajija olleet.
Koska ne on seksikkäät. Siksi!
Olen yrittänyt löytää vastaavasti filmejä joissa naisilla olisi Nike, Addun tai Asicsen lenkkarit jalassa naisessa. Myös armymaiharit ovat kiihottavat naisilla.
Mua taas kiihottaa kun 1 lenkkari työnnetään kokonaan naisen pilluun ja lopult mä vedän sen sieltä hitaasti ulos. Sitten nussin lenkkarin venyttämän pillun. Lenkkari valmisteli pillun mun kovaa pillun pamputusta varten ja voin vetää pilluun kovaa. Mietin samalla mielessäni kuinka isoksi pillu venyi isokokoisen lenkkarin ympärille. Kuumaa ;)
Lenkkari toki voidellaan liukkarilla ;)
Kenkäfetissi tuokin 🤣
Nykyään pornovideoissa miehillä on kalliita ja näyttäviä rannekelloja.
Varsinkin homopornossa.
Niissä on tietysti miehillä myös valtavan isoja tatuointeja.
Tykkäsin kyllä kun akallani oli muutamat ns porno bootsit jalassa ja yhdyimme.
Hankimme alan liikkeestä muutamat kengät ja niillä ei tosiaankaan kävelty kuin korkeintaan olohuoneesta makuuhuoneeseen