Sorruin juomaan vaikka olen persu...

Tiedän, isämmaallisen ei pitäisi juoda mutta tuli niin hyvä fiilis kun näki mestarin tykittelevän A studiossa että oli pakko ottaa vähän napanderia... suomessa tehtyä viinaa tottakai
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hieno homma, että maistuu. Vastarannankiiski se vastusti jälleen kaikkea. On se aika pohelö😂

1Äänestä

Helpommalla pääset nykyään.
Toista se oli katolisen Isä Timon aikaan. Silloin jouduit kirjoittamaan tuhat kertaa ave Marian. Nyt helluntalaisessa perussuomalaisten liikkeessä riittää kun käyt kokouksessa ja pyydät anteeksi.

Äänestä

Et ole äärioikeistolainen, eikö se ole hyvä asia ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tiedän, isämmaallisen ei pitäisi juoda mutta tuli niin hyvä fiilis kun näki mestarin tykittelevän A studiossa että oli pakko ottaa vähän napanderia... suomessa tehtyä viinaa tottakai

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu