Eiköhän uskovaisten olisi jo aika ottaa laput silmiltä

Anonyymi

Eikä haukkua valveutuneita foliohatuiksi. Henna-Maria on kansalaisaktivisti ja työskentelee kansainvalisen järjestön World Freedom Alliancen kanssa. Eu, ssa viedään nyt kiireisellä aikataululla rokotepassi asiaa läpi. Israelissa kansalaisilta on viety yhteiskunnalliset oikeudet ilman rokotepassia.
Kertoo myös kuinka hänen ystäväänsä kohdeltiin junassa Espanjassa vaikka hänellä oli lääkärin todistus olla käyttämättä maskia. Pamppua ja putkaan.
https://tokentube.net/v/3632360574/Rokotepassit-ja-lääketieteellinen-apartheid

3

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      > Israelissa kansalaisilta on viety yhteiskunnalliset oikeudet ilman rokotepassia.

      On kyllä pettymys, että Israel lähtenyt totaaliselle fasistilinjalle. Sääli, että Suomessakin halutaan mennä muun maailman mukana yhä syvempään fasismiin ja totalitarismiin.

      • Anonyymi

        Ompa surkuhupaisaa, että Israel on otettu koealueeksi tuota ihmiskoetta varten. He joiden esi-isät saivat kokea samaa ennen 2 mailmansotaa ja sen aikana. Empä haluaisi asua tuolla nyt, vaikka maasta tykkäänkin.


      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1220
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1028
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      819
    7. 75
      786
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      20
      769
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      719
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe