Hyväksyn luokitteluni rasistiksi ilman muuta.
Nimittely ei minua haittaa.
Haukkujilla tuntuu olevan piikki prseessä.
Minulla on mikroagressioita vaikka kuinka.
En esimerkiksi ostaisi autoa henkilöltä jonka nimi ei pääty NEN.
En katso muunmaalaisia silmiin, mutta tuijotan heitä muuten.
Siirryn kadun vastakkaiselle puolelle vieraskielisten tullessa vastaan.
Ja mikä pahinta paheksun heidän käytöstään sanaakaan sanomatta.
Nimittely ei minua haittaa.
Haukkujilla tuntuu olevan piikki prseessä.
Minulla on mikroagressioita vaikka kuinka.
En esimerkiksi ostaisi autoa henkilöltä jonka nimi ei pääty NEN.
En katso muunmaalaisia silmiin, mutta tuijotan heitä muuten.
Siirryn kadun vastakkaiselle puolelle vieraskielisten tullessa vastaan.
Ja mikä pahinta paheksun heidän käytöstään sanaakaan sanomatta.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Niinpä. Rasistiksi nimittäminen on jo kunnianosoitus. Mutta se käy vain taviksille. Jos on vähänkään näkyvässä asemassa, niin joutuu eroamaan tehtävistään. Ja pelkkä jonkun vasurijoukon somekampanja riittää, vaikka kohde olisi syytön.
Ps. Jenkeissä ovat jo taviksetkin saaneet potkut töistään, kouluistaan ja järjestöistään perättömien rasismi- syytösten takia.
Kun on kasvatettu rasistiksi ei sitä ole syytä tuntea alemmuutta.
Rasismi on ihmisen selviytymisen elinehto, vahvempi voittaa.
Epäluulo kaikkea kohtaan on tervettä sillä rehellisiä ihmisiä saati vierasmmaalaisia ei ole ainakaan välimeren eteläpuolella.
Nassu umpeen Osmium. Olet päästäsi vialla, mikä tosin ei yllätä, kun tietää mikä äärimielinen tampio olet.
Huomautan.
MIKÄÄN ei ole sen äärimielisempää sekopäisyyttä kuin oman rotunsa, kansansa, kulttuurinsa ja uskonsa halveksunta ja niiden tappion toivominen!
Lienee olemassa myös luokkarasisteja, joille vain varakas on arvokas, tai rikas on ahne, kouluttamaton tyhmä, ruma kiusattava ...
Suomesta puuttuu asiallinen kansallissosiaalinen natsipuolue.
Liittyisin heti, jos sellainen olisi.
Erehdyt. Vain aito fasismi voi enää pelastaa länsimaat suurmamutuksen tuomalta varmalta tuholta. Fasismi on kaiken lisäksi kansanvaltaisempi kuin nämä lännen näennäisdemokratiat eli harvainvallat.
Kautta nykyhistorian fasismiin ja natsismiin ovat hurahtaneet kansojen roskaväki, ja jotka näin ovat yrittäneet saada edes jonkinlaista kunnioitusta.
Erehdyt. Ensinnäkin siinä, että pidät natsismia ja fasismia samanlaisina aatteina. Ja siinä, että kyllä se roskaväki on aina hurahtanut vasuriaatteisiin.
Väärin. Roskaväki on hurahtanut vihreisiin ja vasemmistoon.
Antirastisteja ei ole olemassakaan kaikki ovat rasisteja.
Myös vihreät, ja vasemmistoliittolaiset.
Et ole ainoa rasisti Sanna Marin on myös rasisti.