Taas rikollinen vihreä otsikoissa

Tätä samaa taas , kyllä ne osaa ja aina syyttelemässä muita
https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000007886594.html
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuomio peruttu nauttii hallituksen luottamusta.

Äänestä

Vihreän suojavärin suojissa tehtyjä rikoksia.

Äänestä

Jos lienee yksittäistapaus (kuten pohjanmaan lestadiolaisillakin) niin mitä pienistä kun ihminen on erehtyväinen..

Äänestä

Taas Suomessa poljettiin törkeästi seksuaalivähemmistön oikeuksia. Maan alkukantaista lainsäädäntöä ja ahdasmielistä ilmapiiriä saa hävetä silmät päästään. Pedareista pitää tehdä homojen kaltaisia kaikkien ihailemia kunniakansalaisia.

Äänestä

Vihreissä ei ole yhtään täyspäistä.

Äänestä

Joko laki on tullut voimaan et saa mennä naimisiin 9 vuotiaan kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tätä samaa taas , kyllä ne osaa ja aina syyttelemässä muita
https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000007886594.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu