Älä vie autoasi huoltoon särettäväksi

Anonyymi

Mainoksissa huoltajat on aina olevinaan pitkälle koulutettuja ammattilaisia, todellisuudessa ammattikoulusta säälistä läpi päästettyjä ongelmanuoria, jotka saa enemmän tuhoa aikaan kuin mitä onnistuvat korjaamaan.
Mitään aiheutettuja vaurioita ei tietenkään myönnetä, etkä saa mitään korvauksia, alkuperäisosien sijaan laitetaan jotain paskoja tarvikeosia, että takuut mitätöityy, kysyttäessä väittävät, että autoa on huollettu jossain muualla, kun ei näy olevan alkuperäisosia käytetty, nostettaessa autoa uhalla murjotaan kynnyskotelot ruttuun, ja lommotetaan autoa muutenkin, eikä myönnetä tietenkään mitään, kuin raukkamaiset paskahousut saatana...

2

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sellaista se on kun käyttää Pärnäsiä. Vie merkkihuoltoon, niin saat oikeat osat ja työt tehdään niin kuin ne pitää. Olet taas säästänyt väärässä kohtaa.

    • Anonyymi

      Wiikin Autohuolto vaihdatin moottorin uusi lupasi 3pv-5pv mutta oli valmis 2 viikkoa.
      Ne rikko Järjestelmän alipaine otti säätimen pois, diisel lämmitimen ja vikkakoodi on päällä jatkuvasti moottori on vikasiato tilassa turbo ei toimi auto jäi omalle parkkipaikalle ja ei lähde kunnolla käyntiin, saa ilmaa disel järjestelmään.
      Moottorin toimittaja suositteli auto korjaamoa. Moottorin toimittaja on weera Entirde Motor oy. Wiikin autohuollossa kävin kysymässä osaatteko vaihtaa auton moottorin ne vastasi joka kerralla kyllä. Valehtelivat asiakaalle päin naamaan.
      Moottorin vaihto hinta ei pitänyt paikaansa ja mikään asia ei pitänyt paikkaansa. Vien auton toiseen korjaamoon olen sopinut siitä jo mikä on hyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      2024
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      102
      1835
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1629
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      61
      1484
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1172
    6. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1093
    7. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      76
      1077
    8. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      1073
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1056
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1003
    Aihe