Astra Zeneca. Ollaanko nyt asian ytimessä???????

Vanhuuseläkeiän ohittaneet rokotetaan astralla TYÖIKÄISILLE rokote on liian vaarallinen mm. verihyymien aiheuttajana. Valtiolle on säästöä kun rokotteen saaneessa ikäryhmässä lippu on puolitangossa.

5

64

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      AstraZeneca-rokotteen nimi muuttuu.

    • Anonyymi

      Jos on tasan 65 vuotias on turvallista ottaa Astra-rokote. Päivää ennen tuota kuuttakymmentäviittä se on hengenvaarallista.

    • Anonyymi

      Olen 68 enkä aio ottaa az ja harkitsen tarkoin vielä otanko mitään.

    • Anonyymi

      Kävin eilen rokotuksessa ja minulle annettiin ennakkotiedosta poiketen A-Z, koska täytän vasta syksyllä sen 70 v. Jos olisin täyttänyt jo 70, niin olisin saanut Pfizeriä. Ovatkohan A-Z:t jääneet käsiin, kun on tullut paljon peruutuksia.

    • Anonyymi

      Alakoulussa ja intin tulotarkastuksessa iskettiin tukku piikkejä. Viimeksi kasarin puolivälissä nautin työmaalla sokeripalan poliota vastaan. Sen jälkeen en ole piikillä käynyt enkä aio mennäkään. Influenssoja olen kärsinyt monenmoisia kotioloissa ja pari viime syksynäkin. Mitä lie ovat olleet, mutta ohi ovat.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      62
      6745
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      66
      6538
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      143
      5380
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4373
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4049
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3590
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3048
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2859
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      62
      2701
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      35
      2213
    Aihe