Näyttäisi siltä, että Pyhäjärvenkin tapaus pitäisi selvittää, ottaen huomioon Valtion tarkastusviraston johtajan tapaus? (kauneushoitoa ja matkoja jne...)
Entä meillä?
Entä meillä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Uusi valtuusto töihin:Selvitys työ käyntiin ainakin 20 v taaksepäin onko verorahoja tupuloitu yksityiskäyttöön!
Olisi itsestään selvä.
Summat, joita suollettu kuntalaisten veroeuroista, omien menojen kuittaamiseksi ja jopa monissa miehin, ei ole oikein.
Oikeustaju, ei toimi tässä kohtaa.
Höpö höpö! Kenen olisi tarvis käyttää veronmaksajien rahoja omiin tarpeisiin? Siis oikeasti kenen? Näissä asioissa vanhentumisaika on muuten 3 vuotta!
Ihanko oot tosissas? Meillähän tilintarkastajakin sai huomautuksen leväperäisestä tarkastuksesta. Muistettanee.
En usko, että talousväärinkäytökset vanhenee!! Kaupunginhallituksen päätös, että
kaupungilla ei ole vaateita. On sekin syy, joka puoltaa asioiden selvittämistä.
Ei kai rötöstelyt yhteisillä varoilla vanhene?
Ahaa, sillä versiollako uskalsitte säveltää.
Todella röyhkeää.
Lentokenttärahatko näin häivytettiin?
Vääryydet ei vanhene koskaan, älä viitsi suoltaa satuja.
Noh ku kyseistä henkilöä kattoo ni ei ees tarpeeksi käyny hoidoissa.....
Eduskunnasta saa kysymällä kansanefustajien kulut selville vaikka taksimstkoista. Voi olla että täällä ei kamreeri uskaltaisi antaa julki valtuutettujen laskuja?
No voi juukeli sentään 😏
Kyllä, kun me suomi24lla kirjoitellaan ja katsellaan, niin joutaahan ne meille luvut näyttää. Onhan niillä aikaa vastata meillä vainoharhaisille , kateellisille seniileille. Mitäpäs meillä muutakaan tässä elämässä, kun tällaisia pohtia.
Tehdä sillä välin vaikka makkaraleivät ja pannaan popcornit rapisemaan. Odotella, otetaan mukava asento.
Monta kenkälaatikollista on kuitteja 43,7 miljoonan vuosikuluista kertynnä. 10 vuottako niitä pitää vielä säilytellä? Siinä olis maisteriopinnäytetyölle matskua miten 5000 asukkaan julkispalvelujen eri menokohtien erät muodostuu. Saattaishan se välillä aivastuttee!
Röyhkeys etenee omalla tyylillään, vastaukset sen kertoo.
Meillähän ei otetakaan, eikä ole otettu kauneushoitoja, eikä ole matkailtu merta edemmäs. Meidän toiminta on ollut "ajojahti". Niin, se maksoi paljon enemmän kuin joku ulkomaanmatka tai joku kauneushoitolakäynti.
Meillä "ajojahti" maksoi yli miljoonaeuroa. Oiskoon syytä tutkia, onko koko kaupunginhallitus, puhumattakaan kepu johtajasta ja silloisesta demarijohtajasta aiheellista hakea vastuullisia, kun asia otetaan tarkempaan syyniin.
Mikä miljoona euroa ja yli! En ole nähnyt yhtään totuuden mukaista erittelyä mistään miljoonasta! Päin vastoin, täällä on eritelty miljoonat jotka säästyi!
Kaikki järkevä kaupungin toiminta oli pysähdyksissä kun henkilökuntaakin valjastettiin/painostettiin omaa virkajohtoa vastaan. Soppa poreili monta vuotta. Siinä meni ohi moni kehitystoimi kun toisiaan johtoporras kyttäili ja kirjoitteli Heinolaan! Sitä laskua maksaa nyt ihan syyttömät.
Tähän ei puututa Pyhäjärvellä, ennekuin joku iltalehden toimittaja nostaa asian tikun nokkaan.
Kuten tämän Tytti Yli-viikarin valtion rahojen käytön.
"kaupunki hankkii lakipalvelut 280euron tuntitaksalla helsinkiläisen yrityksen asianajajalta. Kesällätehdyn sopimuksen mukaan palveluja hankitaan senverran kuin tarve vaatii" Kaleva 9/1 2014 "........ovat aiheuttaneet menettelyllään sekä Rinnevaaralle,että Pyhäjärven kaupungille merkittävää taloudellista vahinkoa" Selänne 7/10 2017" Oikeus katsoi ,että Tikanmäki toimi tahallisesti"Kaleva 17/3 2018 Entistä ihmeellisemmäksi asia etenee " Pyhäjärvi ei katso olevansa asianomistaja käräjäjutussa" Selänne 18/11 2017- Miksi siis sekaantui juttuun kun ei se asia ei edes kaupungille kuulunut?
Demaritkin haihtui savuna ilmaan, meinaan Pyhäjärvellä...kin.
Naurua pimeässä!
Meillä oli Titta. Ei ole enää. Buaah Buuaah
Niin oli ja joutui näiden meidän" Yli-viikareiden" takaa-ajamaksi, maksettiin kotiin palkkaa.
Jotta yhteiskunnan rahojen tuhlaus sai jatkua.
Eikä summat todellakaan ole pieniä.
Helvetillinen soppa, jota ei ole loppuun asti hoidettu.
Vinkki johonkin Iltalehteen, jospa asia edistyy.
Miksi et itse laita vinkkiä "johonkin Iltalehteen"? Etkö osaa vai uskalla?
En ole kirjoittanut etten laittaisi.
Eikä Bööööö!